Zámek Český Rudolec

Zámek Český Rudolec

Zámek se nachází v obci Český Rudolec na Jindřichohradecku v Jihočeském kraji. Zámek je nepravidelná čtyřkřídlá dvou- až třípatrová stavba, uzavírající obdélný dvůr. Zámek má velkou hranolovou věž a 2 menší nárožní věže. Zámek je zdoben atikou s cimbuřím, věžičkami a dalšími gotickými prvky. Kolem zámku je neudržovaný zámecký park.

Předchůdcem zámku byla vodní tvrz z poloviny 14. století. Její majitelé se často střídali. V roce 1860 tvrz vyhořela a zůstaly z ní jen ruiny, které pak byly přestavěny na malebný zámek ve stylu romantické anglické novogotiky podle plánů majitele panství M. Angela z Picchioni. Po roce 1945 byl zámek majetkem obce i státních statků, vlivem nedostatečné údržby však zpustl. Řadu let byl zámek zcela opuštěný a prázdný a postupně se měnil v zříceninu. Od roku 2009 má nového majitele, který nejen postupně zámek zabezpečuje, ale i přes sezónu po tel. domluvě zpřístupnil - více na stránkách zámku.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Český Rudolec. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
zamek-ceskyrudolec.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • Jako dítě jsem to měl přes les z Bolíkova, mám zámek celý prolezený a dokonce na památku jsem si odloupl kousek táflování.
    Anonym
  • Pěkný zámeček, z věže je dobrý výhled na celé rudolecké údolí.
    Anonym
  • Ano překrásná příroda,ale škoda že se tento zámeček nedochoval
Celkem záznamů: 4
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni