Naučná stezka Orlík - Zvíkovské Podhradí

Všechny kategorie > Krajina > Naučné stezky

Naučná stezka Orlík - Zvíkovské Podhradí

Trasa cca 30 km stezky vede po levém břehu Vltavy z Orlíku do Zvíkovského Podhradí. 15 informačních zastávek je zaměřeno na historii krajiny, přírodovědné zajímavosti a chráněné rostlinné a živočišné druhy. Stezka je určena pěším návštěvníkům. Začátek stezky je u zámku Orlík, koncové místo je ve Zvíkovském Podhradí a využít se dá i pravidelná lodní doprava mezi hradem Zvíkovem a zámkem Orlík. Trasu je možné i rozdělit na 2 části - Orlík - Nevězicemi a Nevězice - Zvíkovské Podhradí.

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Orlík nad Vltavou a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 1000
1 2 3 4 5
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • Krásná příroda, stezka je skvělá. Vůbec nám nevadilo, že je místy silně zarostlá a rozrytá, turista není totiž zádná rozmazlená osoba. Ale vadilo nám velmi špatné značení. 3 krát jsme se vraceli. Hodně to sráží naše hodnocení, bohužel.
    Anonym
  • Velmi opustene, nepotkala jsem zadne lidi, obcas narocnejsi neudrzovany teren. Delsi mene zajimave useky. Mnoho vysoke zvere. Divoke prase jsem videla jen jedno, ale celou cestou jsem se ohlizela. Vsude silne rozryta puda a dojem, ze tudy mesice nikdo nesel. Pro me docela strasidelny zazitek, uz bych tam nesla.
    Anonym
  • Stezka je neskutecne zarostla a neudrzovana, nekde i kus cesty uplne chybí a informační cedule take. Za celou cestu jsme nepotkali zadne jine lidi.
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni