Zámecké apartmány Litomyšl ubytování Litomyšl


Zámecké apartmány Litomyšl ubytování Litomyšl

Fotografie uživatelů (3)

Zámecké apartmány Litomyšl Zámecké apartmány Litomyšl zobrazit všechny fotografie

Zámecké apartmány Litomyšl

Jiráskova 133 (zámek), 57001 Litomyšl

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Zámecké apartmány Litomyšl

Dvou až čtyřpokojové byty v bývalém zámeckém pivovaru, v němž se narodil hudební skladatel Bedřich Smetana. Ze všech apartmánů je úchvatný výhled do prvního zámeckého nádvoří a na průčelí zámku s bohatou sgrafitovou výzdobou. Jejich dobové i designové zařízení připomíná bohaté kulturní tradice Litomyšle, zároveň jsou však uzpůsobeny k pohodlnému pobytu. V každém apartmánu je koupelna s vanou nebo se sprchovým koutem, WC, televize, bezplatné Wi-Fi a dobře vybavená kuchyň s varnou deskou, mikrovlnou troubou, chladničkou a bohatou sadou pro vaření i servírování.

Zaslat poptávku

Pokoje - Zámecké apartmány Litomyšl

Přímo nad rodným bytem hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází apartmán HUDEBNÍ o velikosti 72 m2, zařízený v měšťanském stylu 19. století. Přijímacímu salonu dominuje posezení s výhledem na zámek, velká ložnice je vybavena dvoulůžkem (délka 195 cm, šířka 200 cm), v malé ložnici jsou dvě samostatné postele (délka 180 cm, šířka 90 cm). Centrální místností je jídelna s kuchyní, součástí apartmánu je koupelna s vanou a samostatné WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. V apartmánu je k dispozici SMART TV. Hudební aktivitou je kvalitní aparatura s gramofonem a deskami různých žánrů.

VÝTVARNÝ apartmán je vytvořen z bytu, ve kterém pobývali čtyři vynikající čeští výtvarníci Olbram Zoubek, Václav Boštík, Zdeněk Palcr a Stanislav Podhrázský, když v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století restaurovali sgrafitovou výzdobu litomyšlského zámku. Vstupní místnost tuto dobu připomíná, je však zároveň jídelnou a kuchyní. Druhá místnost je přepážkou rozdělena na ložnici s širokým dvoulůžkem (délka 205 cm, šířka 180 cm) a obývací část s rozkládací pohovkou a dvěma relaxačními křesly. Koupelna je vybavena sprchovým koutem a WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Výtvarnou aktivitou je malířský stojan s potřebami pro vlastní ztvárnění návrhu sgrafit. Velikost apartmánu je 89 m2.

LITERÁRNÍ apartmán ve druhém patře připomíná řadu spisovatelů, kteří v Litomyšli žili a tvořili. Knihy Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Terézy Novákové, Jana Nerudy a dalších zaplňují knihovnu ve vstupní chodbě. Barevné ladění prostorného obývacího pokoje s kuchyňským a jídelním koutem je černé a bílé jako vytištěná stránka. K odpočinku je připravena rohová rozkládací pohovka, k četbě relaxační křeslo se stolečkem. Světlá a slunná ložnice s dvoulůžkem je zařízena ve středomořském stylu, připomíná Martina Kabátníka, jednoho z prvních autorů cestopisů. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Literární aktivitou je stůl s psacím strojem, notebookem a tiskárnou pro zaznamenání vlastních autorských počinů. Velikost apartmánu je 76 m2.

Gastronomie - Zámecké apartmány Litomyšl

Apartmány jsou dobře vybaveny pro vaření a servírování, předpokládá se proto vlastní stravování. Snídani mimo objekt je možno zajistit za poplatek. 

Okolí - Zámecké apartmány Litomyšl

Apartmány se nacházejí přímo v areálu hlavního turistického lákadla Litomyšle, nádherného renezančního zámku. Kromě jeho prohlídkových okruhů je zde možno navštívit zámecké sklepení se stálou expozicí soch Olbrama Zoubka a známou plastikou Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy Srdce pro Václava Havla, vytvořenou z vosku svíček, zapálených na pietních místech po smrti prvního českého prezidenta. Na zámku je též městská obrazárna s pozoruhodnou sbírkou obrazů slavných českých autorů 19. a 20. století a v areálu je možno absolvovat aktivity profesionálně vedeného dětského programu (http://zamecke-navrsi.cz/detsky_program). Na zámku se každoročně v období června a počátku července koná mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl, nejstarší a největší open air festival klasické hudby v České republice. Sama Litomyšl je malebným historickým městem s bohatou kulturní tradicí, známým však i kvalitní současnou architekturou a mimořádně nabitým kulturním a společenským programem. K dispozici je také řada sportovišť, venkovní i krytý bazén s toboganem, tenisová hala, squash, bowling, kulečníková herna, cyklostezky, jezdecký areál, fotbalgolfové hřiště a další.

Dostupnost - Zámecké apartmány Litomyšl

Litomyšl leží na mezinárodní silnici E442 (35), autobusová zastávka Litomyšl je součástí velkého množství dálkových tras, křižujících republiku. Autem z Prahy jeďte na Hradec Králové po dálnici D11 a na jejím konci můžete využít první úsek rychlostní silnice R35 směr Pardubice. Na obřím visutém kruhovém objezdu u Opatovic se však dejte zpět do Hradce Králové a z Hradce Králové pokračujte na Vysoké Mýto, Brno. Na této silnici není mnoho míst k předjíždění a bývá přetížena kamiony, přesto trvá projetí trasy z Prahy-Černého mostu před litomyšlský zámek 95 minut. Cesta po D1 do Havlíčkova Brodu a potom přes Vysočinu sice skýtá krásné vyhlídky na okolní krajinu, je ale mnohem delší a pomalejší. Železniční doprava je též možná, cílová stanice je Česká Třebová, odkud bývá přípoj do Litomyšle autobusem (13 km). Romantici mohou vystoupit v Chocni a pokračovat "motoráčkem" na konečnou do Litomyšle. Těch 20 km ale trvá hodinu...

V Litomyšli Vás k zámku nasměrují četné informační tabule. Takzvané "zámecké návrší" se zvedá nad hlavním náměstím a nelze je přehlédnout.  

Ubytovat se můžete v příjezdový den od 14.00 hod., prosíme o uvolnění apartmánu do 10.00 hodin, pokud se nedohodneme jinak. 

Recepci apartmánů naleznete v informačním centru před vstupem do zámeckého areálu. Otevřeno je celoročně od 9 do 16 hodin, během letní sezóny od 8 do 18 hodin. Ubytování mimo tuto dobu je také možné, klíč uložíme do schránky s kódem. Prosíme o předběžné sdělení času příjezdu, abychom způsob předání klíče dohodli.

Další informace

Cena zahrnuje spotřebované energie, místní poplatky a DPH, ložní prádlo, sadu ručníků a závěrečný úklid. Během pobytu se úklid neprovádí, výměna ručníků či ložního prádla na požádání. K dispozici dětská postýlka, obchody a restaurace jsou v centru města vzdáleném cca 300 m, nestřežené parkování je možné v Jiráskově ulici před zámkem bezplatně nebo na zámeckém náměstí za poplatek 50 Kč/den, místo však nelze rezervovat předem. Nejsou dovolena žádná domácí zvířata. Na vyžádání připravíme dětskou postýlku. Až dvě přistýlky ve Výtvarném a Literárním apartmánu jsou pro děti do 12 let zdarma.

Ubytování Litomyšl – vyberte si z nabídky prověřeného a kvalitního ubytování na partnerském portálu Hotel.cz. Žádné platby předem garance nejnižší ceny.

Zámecké apartmány Litomyšl

Jiráskova 133 (zámek),Litomyšl 57001

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: apartman-bedricha-smetany@hotel.cz

Zámecké apartmány Litomyšl - galerie

Zámecké apartmány Litomyšl - Hodnocení

0x
0x
0x
0x
0x