Zámek Mělník


Zámek Mělník

Zámek Mělník

Zámek Mělník je v současné době jednou z nejatraktivnějších památek ČR. Navštivte místo, kde v minulosti žilo 23 českých královen a princezen. Můžete obdivovat unikátní prostory, mezi které patří Velký sál s jedinečnou sbírkou map všech evropských měst 17. století. Podobnou sbírku vlastní pouze švédský král Karel XVI. Gustav. Dále navštívíte majestátní Koncertní sál, ve kterém se v současnosti konají reprezentativní akce, plesy a slavnostní galavečery. Za prohlídku jistě stojí i slavná Kaple, zasvěcená svaté Ludmile, kterou nechala postavit Eliška Pomořanská, manželka českého krále Karla IV. Dále navštívíte Velkou jídelnu svatého Václava, zdobenou zlatem; Dětský pokoj s hračkami a nábytkem z konce 19. století; Velkou ložnici automobilového závodníka Jiřího Kristiána; Pracovnu habsburského kancléře Augusta Longina; Zelený salon, Rytířský sál i schodiště zdobené loveckými trofejemi. Součástí expozice jsou i obrazy slavných mistrů, např. Karla Škréty, Petra Brandla, J.C.Lotha, P. Veronese a dalších. Můžete navštívit i zámecké sklepy ze 14. století, jejichž základy nechal postavit sám Karel IV. V současnosti zde probíhají řízené degustace slavného Lobkowiczkého vína včetně Ludmily pod vedením zámeckého sklepmistra.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Mělník. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.lobkowicz-melnik.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

 • Expozice zámku je pěkná, lidé milína cukrárna velmi příjemná. Je pěkné, že památka, kterou jsem celý život viděla uzavřenou je dnes zpřístupněna.Doporučuji a děkuji Lokovicům , že nám to umožnili.
  Anonym
 • Bylo to krásné.
  Anonym
 • Nádhera!Zámek Mělník ožil.nPři mé poslední návštěvě zámku Mělník na mě dýchnul středověk. Připadala jsem si jako v jiném světě, jako "v pohádce". Mé myšlenky ubíhaly daleko do minulosti při jedinečném pohledu na soutok dvou největších českých řek Labe a Vltavy. nPřeju Vám ten zážitek!nPříjemný den.nEva Tichán
  Anonym
Celkem záznamů: 4
1 2

Zeptat se návštěvníků

 • S.g. Damen und Herren !
  bitte um Bekanntgabe ob am:
  1 . und 2. Mai das Schloss mit allen Räumen besichtigt werden kann . Danke!
  marianne.rheden@leica-microsystems.com24. 03. 2009
  Marianne Rheden
 • Ich denke, Du bist eine alte Bekannte von mir. War Dein Name einmal Kollar?
  Grüße Ch. 9. 06. 2009
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni