Rozhledna Kohout


Rozhledna Kohout

Rozhledna Kohout

Západně od obce Valkeřice se zvedá vrchol Kohout ( 589 m.n.m.) a na tomto vrcholku stojí stejnojmenná rozhledna. Rozhledna je 12 m vysoká kamenná stavba a má jednu vyhlídkovou plošinu ve výšce 12 m. Vyhlídková stavba je celoročně volně přístupná, ale je ve špatném stavu. Výhled z rohledny je omezem okolními stromy. Výhled je pouze severním a východním směrem a to na Českou Lípu, Ještěd, Valkeřice či Strážný vrch.

K rozhledně vede modrá turistická značka a vydat se po ní můžeme z Benešova nad Ploučnicí, jižním směrem a nebo z obce Valkeřice nejprve severním a pak západním směrem.

Rozhlednu nechal v roce 1908 postavit Spolek německých turistů. Rozhledna byla zpřístupněna veřejnosti 15.8.1908 a byla pojnemována po Františku Josefu I. V současné době je rozhledna ve velmi špatném stavu a výstup na vyhlídku je riskantní.

 

Zajímavé odkazy:
rozhledny.webzdarma.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • Výhled je sice z části omezen, rozhledna menší, ale buďme rádi, že je opravená a přístupná :)
    Anonym
  • 6. 7. 2012: Cesta z Valkeřic na rozhlednu Kohout po modré značce je dlouhá jen 2,6 km (2 kilometry na rozcestí a potom značená odbočka v délce 600 m). Necestuje-li člověk autem, je ideální pokračovat do Benešova nad Ploučnicí. Ještě lepší (i když trochu náročnější) je opačný směr - z Benešova nad Ploučnicí do Valkeřic. Na internetu jsem se na několika webech dočetl, že modrá turistická značka z Benešova nad Ploučnicí do Valkeřic byla zrušena, ale já po ní bez problémů šel a za celou dobu jsem si všiml jen jedné zamalované značky. Kolem ...
  • 22.5.2011 - rozhlednu jsme navštívili v prvním možném termínu, co jsme se dozvěděli, že je po rekonstrukci, neboť rozhledny jsou naše radostné cíle. Je velmi pěkně opravená, je "malinká", neposkytuje kruhový výhled, což nás mrzelo, neboť právě tím se kocháme, to je ta pravá odměna za škrábání se k ní:) Navíc, než najdete správnou přístupovou cestu ... žádné značení! Pokud se na Kohouta vydáte, u obecního úřadu ve Valkeřicích za "paneláky", pak již trefíte. Pěknou procházku! Irena
    Anonym
Celkem záznamů: 5
1 2

Zeptat se návštěvníků

  • Rozhledna je v dezolátním stavu a značení cesty k ní z Vallkeřic takřka není26. 04. 2009
    Vláďa
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni