Vila Lídy Baarové - Fórum

Přidat další komentář:

Diskuze

  • vila za pár tisíc................

    29. 09. 2008

    tuto vilu ziskal p.Černý za směšných pár tisíc,když byl ještě primátorem.Je to škoda,měla by se z ní stát památka.

    Reagovat
    martina cherif
    • soudruh černý

      17. 02. 2010

      Manželé Ludvík a Blanka Černí byli přátelé mých rodičů, já byla malá holka a vile jsem byla velice často. Tenkrát jsem nechápala, nikdo mě neinformoval. Dneska vím, je mi to moc líto. Mám ráda první republiku a její filmové hvězdy. Vila byla nádherná.

      Reagovat
  • Vila snů..........

    30. 09. 2008

    Tuto krásnou vilu nechala Lída Báarová postavit svým rodičům v letech 1937-1938.Byla postavena podle projektu arch.Ladislava Žáka.Jednu část obývala sama Lída druhou rodiče a sestra Zorka Janů.

    Reagovat
    martina cherif
    • její život...................

      30. 09. 2008

      Lída Báarová narozena 7.9.1914 jako dcera magistrántního úředníka,Obecnou školu navštěvovala v Praze Letná,pak absolovala 5 tříd reformního reálného gymnásia v Praze XIX.

      Reagovat
      martina cherif
      • její život...................

        30. 09. 2008

        Pak vstoupila na dramatické oddělení konservatoře,kde byla asi rok a půl.Hned na to začala s prací u filmu a divadla.První její film nese název,,Kariéra Pavla Čamrdy,,,

        Reagovat
        martina cherif
        • How to read 500 words per minute in 10 days?

          11. 04. 2021

          I really appreciate your work to sharing this page post with us. I am sharing This article where you will learn about fast reading and typing skills. So if you want to learn more about this you can go through the full article name