Hotel Svatý Tomáš ubytování Přední Výtoň

Všechny kategorie > Ubytování > Hotely > Hotel **** > Hotel Svatý Tomáš

Fotografie uživatelů (13)

Hotel Svatý Tomáš Hotel Svatý Tomáš Hotel Svatý Tomáš zobrazit všechny fotografie

Hotel Svatý Tomáš

Svatý Tomáš 121, 38273 Přední Výtoň

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Hotel Svatý Tomáš ***+

Hotel Svatý Tomáš leží téměř na samotě uprostřed hlubokých lesů ve velmi zachovalé části a ještě nedávno zcela pustém koutě Šumavy v oblasti Svatotomášského pohoří na pravém břehu přehrady Lipno v malé horské osadě Svatý Tomáš v nadmořské výšce 970 m.n.m. Hotel Svatý Tomáš vznikl z objektu bývalé Schwarzenberské lesovny z roku 1872. V letech 2003 – 2005 byl hotel z gruntu přebudován na komfortně vybavený horský wellness hotel, který vám poskytne veškeré pohodlí současnosti při zachování historického ducha, který se podařilo citlivou rekonstrukcí této kulturní památky zachovat. Hotel Svatý Tomáš Vám nabízí ubytování ve 20 luxusně zařízených pokojích s kapacitou 59 lůžek. K odpočinku je předurčeno hotelové regenerační welness centrum, které nabízí bazén, vířivku, saunu, infrakabinu, fitness, masáže a další relaxační procedury k pohlazení vašeho těla i duše.  Hotelová restaurace má kapacitu 50 míst a naši kuchaři Vás pohostí vynikající domácí kuchyní české i mezinárodní kuchyně, rybími a zvěřinovými specialitami. V létě ocení kolemjdoucí a zejména cyklisté posezení na nádvoří našeho hotelu, které slouží jako letní restaurace.  Naší specializací je pořádání akcí pro firmy, kterým se věnujeme od začátku provozování hotelu. Naší filozofií je přímý kontakt se zákazníkem a rodinný, ale zároveň profesionální přístup. Věnujeme se též pořádání svateb a svatebních hostin. Obřad lze uspořádat v nedalekém gotickém kostele, na nádvoří našeho hotelu nebo v jeho nádherném okolí či přímo na dominantě osady Svatý Tomáš – zřícenině hrádku Vítkův Kámen. Užívat si čistého horského vzduchu, pohodlí našeho wellness hotelu, Šumavy a jejích přírodních krás a sportovních příležitostí můžete i za zvýhodněných podmínek. Poskytujeme slevy na vícedenní pobyty - již od 2 dnů, zvýhodněné sezónní pobyty – jarní, podzimní nebo letní balíček pro celou rodinu, romantické a wellness pobyty či zlevněné pobyty pro seniory.

 

 

 

Zaslat poptávku

Pokoje - Hotel Svatý Tomáš

V hotelu Svatý Tomáš je hostům k dispozici 20 pokojů, s celkovou kapacitou 59 lůžek (z toho 7 přistýlek). Je možné využít 13 dvoulůžkových pokojů (některé s možností přistýlky), 2 třílůžkové pokoje, 1 čtyřlůžkový pokoj, 3 apartmány a 1 apartmán s bezbariérovým přístupem. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vlastním WC, satelitní televizí, telefonem s přímou volbou, trezorem a část pokojů má minibary.

Gastronomie - Hotel Svatý Tomáš

Přijměte pozvání do restauračních zařízení našeho hotelu – ať už u nás strávíte romantickou dovolenou či víkend nebo jen procházíte či projíždíte na svých toulkách šumavskými lesy. Hotelová restaurace má 50 míst, dalších 30 pak zámecká krčma. Naši kuchaři vás pohostí vynikající domácí kuchyní a to české i mezinárodní kuchyně, rybími a zvěřinovými specialitami. Večer pak můžete strávit v klenuté zámecké vinárně u praskajícího krbu a lahve tuzemského či zahraničního vína z naší nabídky. Zejména kolemjdoucí poutníci a cyklisté ocení možnost chvilku se na své cestě zastavit, posedět, nabrat nové síly a tekutiny a posvačit či poobědvat na dvoře našeho hotelu. Kromě standardní nabídky hotelové restaurace zde dostanete i maso a zeleninu grilované na dřevěném uhlí přímo zde na nádvoří hotelu.

Okolí - Hotel Svatý Tomáš

Nejen hotel a jeho okolí, ale i celá oblast Lipenska má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Je unikátní spojením krásné, divoké a nedotčené přírody, množstvím historických a technických památek, široké nabídky sportovních a kulturních aktivit v létě i v zimě. Je odsud blízko jak do centrální Šumavy, tak např. do Českého Krumlova (UNESCO, otáčivé hlediště), na zámek Hluboká atd. V regionu existuje stovky kilometrů cyklostezek vhodných i pro in-line bruslení (s různým stupněm obtížnosti a různým povrchem), množství značených turistických tras vedoucích nádhernou přírodou, historické, technické a kulturní památky. V nejbližším okolí doporučuje navštívit Gotický kostel Svatý Tomáš ze 14. století, který se nachází pouhých 300 m od hotelu, Vítkův Hrádek, což je nejvýše položená zřícenina hradu v České republice, nachází se přibližně 500 m od hotelu. Další velmi zajímavé turistické cíle jsou Farní kostel svatého Filipa a Jakuba v Přední Výtoni vzdálený 11 km. Na seznamu nemůže chybět ani Český Krumlov, jehož vzdálenost od hotelu je 45 km.

Další informace

Pes povolen - pouze malé plemeno.

Ubytování Přední Výtoň – vyberte si z nabídky prověřeného a kvalitního ubytování na partnerském portálu Hotel.cz. Žádné platby předem garance nejnižší ceny.

Hotel Svatý Tomáš

Svatý Tomáš 121,Přední Výtoň 38273

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: svaty-tomas@hotel.cz

Hotel Svatý Tomáš - galerie

Hotel Svatý Tomáš - Hodnocení

13x
2x
1x
0x
0x

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Celkové hodnocení 93%

  • Anonym

    klidná oblast,mírnou nevýhodou je větší vzdálenost od hlavní silnice, hotel působí celkově dobrým dojmem s příjemnými procházkami po okolí a krásným výhledem z Vítkova hrádku

  • Edith Stummer

    Das Hotel liegt sehr nett, aber die Anreise ist durch die schlechte Ausschilderung schwer zu finden. Das Restaurant ist winzig und nicht besonders einladend. Essen hat seinen Zweck erfüllt, man ist aber besser beraten, wenn man auswerts ißt.Am Abend ist um 8:30 das Restaurant bereits geschlossen, also man hat keine Möglichkeit noch ein Getränk zu sich zu nehmen. Personal ist nicht freundlich und man hat das Gefühl nur Geduldet zu sein.Frühstück ist sehr karg und auch von der Qualität nicht sehr ansprechend. Wir werden dieses Hotel nicht noch einmal buchen.