Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Romantický hrad se nachází mezi obcemi Doly a Bouzov a je dominantou zdejších lesů. Založení hradu se datuje do počátku 14. století. Hrad často měnil majitele až do roku 1695, kdy ho získal řád německých rytířů. Do počátku 20. století se o hrad nikdo příliš nestaral, ovšem v roce 1901 vypracoval německý profesor techniky Georg von Hauberisser plán na přestavbu. Hrad tak získal dnešní pozdně gotickou a renesanční podobu, která je však dílem romantických představ arcivévody Evžena Habsburského. Ten celou stavbu sám financoval již se záměrem zpřístupnit hrad veřejnosti. Bouzov se stal dějištěm pohádek Pyšná princezna, Princezna Fantagiro nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Hrad je otevřen od dubna do října, denně mimo pondělí (v dubnu a říjnu pouze o víkendech a svátcích).

Vstupné při absolvování základního okruhu činí 100 Kč (senioři 70 Kč, děti 50 Kč).

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Bouzov a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
www.hrad-bouzov.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (14)

  • ..nej hrad jaký znám,měla jsem jen prohlídku s průvodce,která trvala 3,5h a byla úžasná,vřele doporučuji,ráda na to vzpomínám...
    Anonym
  • Nádhera, opravdu krásný, pohádkový hrad se vším všudy. Základní trasu mám za sebou již 2x, ale ještě jsem nebyla ve věži:-(Ale za návštěvu stojí určitě i nedaleký historický areál s největším dřevěným koněm v Evropě a také si jít zařádit na minikáry s přáteli na blízké parkoviště pod hradem;-)A příště mám v plánu nejen jinou trasu hradu, ale také návštěvu Javoříčských jeskyní...už se těším!
    Anonym
  • Hrad Bouzov je nádherný. Budete si v něm připadat, jako uprostřed pohádky. Tak se moc nedivte, kdyby kolem vás prošel Rumburak nebo se z věže spustil létající švec. Dětem se budou na 100 procent líbit "papuče", které každý návštěvník vyfasuje u vchodu do hradu a nazuje si je na boty. Nááááádherně kloužou po parketách a bez ohledu na věk se určitě zkusíte sklouznout taky :-) Tomu zkrátka nejde odolat ;-) No a když nebudete vědět, co s volným časem do večera, můžete výlet spojit s návštěvou nedalekých Javoříčských jeskyní.
Celkem záznamů: 16
2 3 4 5 6

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
velikonoce-wellness-pobyt