CHKO Pálava

Všechny kategorie > Krajina > Přírodní zajímavosti

CHKO Pálava

CHKO Pálava se nachází na jihu Moravy u Novomlýnských nádrží mezi řekou Dyjí a česko-rakouskou hranicí. Své jméno dostala s ohledem na teplé a suché podnebí. Pálava byla vyhlášena jako CHKO v roce 1976. O 10 let později byla byla zařazena na seznam biosférických rezervací UNESCO. Na území této oblasti se nachází nespočet přírodních a kulturních unikátů. Mezi nejvýznamnější sídla spojovaná s touto lokalitou patří Lednice a Valtice známé areálem zařazenám na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO a město Mikulov. Vedle řady přírodních unikátů a krásy bílých pálavských skal můžete obdivovat rozkvetlé stepi a nebo třeba největší rybník Moravy Nesyt.

www.palava.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

  • Bílé vápencové skály probodávající oblohu...otakárci tancující na luční stepi...stačí se na chvíli odpoutat od země a poletovat si společně s nimi. nJedno z mých nejoblíbenějších míst u nás, kde má člověk ještě pocit, že příroda je opravdu nezkažená a lidé se navzájem zdraví, jakoby se znali léta. Kdo si potřebuje odpočinout od ruchu města a vyléčit duši, pro toho není lepší místo.
    Anonym
  • Toto místo mě uhranula svou čarokrásnou přírodou. Cítil jsem se tam jak v ráji, rád se sem vracím a doporučuji každému jet si tento krásný kout u Novomlýnské nádrže obhlédnout na vlastní oči
    Anonym
  • Pěkný relax pro turistiku.Vhodné i pro horské kolo.Škoda ,že voda je v Moravském moři plná sinic,tím není vhodná pro koupání.Ale příroda,sklípky to vše vynahradí,včetně zříceniny Dívčí hrady.
    Anonym
Celkem záznamů: 7
1 2 3
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni