Národní muzeum

Národní muzeum

Největší muzeum České republiky je ústředním státním muzeem s funkcí sbírkotvornou, vědeckou, osvětovou a metodickou. Sídlí v historické budově z let 1885-1891 postavené dle návrhu arch. Josefa Schulze. Stálé expozice muzea jsou: 1. patro: Pravěké dějiny Čech, Moravy a Slovenska, sbírky mineralogicé a petrologické 2. patro: sbírky paleontologické a zoologické, antropologie - lidské kosti vypovídají ochoz 2. patra: sbírky osteologické - kostry savců. Kromě toho Národní muzeum spravuje i sbírky Českého muzea hudby, Historické lékárny, Lapidária (v areálu pražského Výstaviště), Lobkovický palác, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Musaion s Národopisnou expozicí, Národní památník na Vítkově, Muzeum Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích, Muzeum knihy ve Žďáru nad Sázavou, Památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi, Památník Bedřicha Smetany v Jabkenicích, Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra v Praze, Památník Jaroslava Ježka (Modrý pokoj) v Praze, Památník Josefa Suka v Křečovicích a Zámek Vrchotovy Janovice.

 

Jestli hledáte ubytování v centru Prahy, portál Penzion.cz nabízí desítky ověřených penzionů.


Pokud nestíháte navštívit všechny turistické cíle v okolí, Europcar - autopůjčovna Praha Vám pomůže tento problém vyřešit.


Zajímavé odkazy:
www.nm.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 116
1 2 3 4 5
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (5)

  • Nádherná stavba dominující Václavskému náměstí, expozice průměrná, ale rozmanitá, takže snad každý si najde, co mu je bližší.
  • dobrén
    Anonym
  • Rozhodně velkolepá stavba, která dává tvář Václavskému náměstí. Interiér je stejně velkolepý jako exteriér. Expozice mi ale nepřipadá až tak zajímavá. Ale i tak stojí za návštěvu. Nejzajímavější mi přišlo zoologické oddělení plné vypreparovaných zvířat, které jen tak někde neuvidíte.
Celkem záznamů: 4
1 2

Zeptat se návštěvníků

  • Prague is a great city. I was happy to find a wide variety of museums in Prague covering almost anything you can think of: national history, communism, historical Czech art, music, literature. To see all of Prague museums would take several days of stayin16. 07. 2008
    Vanessa Prada
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni