Vila Lídy Baarové

Vila Lídy Baarové

Tato funkcionalistická dvoupodlažní budova v Neherovské ulici (č. p. 8) v Praze-Dejvicích má výrazně horizontálního pojetí, je koncipovaná jako dvojdům s ložnicemi v přízemí a se sluneční terasou na střeše. Jednu část domu obývala herečka Lída Baarová, druhou její rodiče. Vila byla postavena v letech 1937-38 podle projektu arch. Ladislava Žáka. Lída Baarová, jedna z nejpopulárnějších osobností českého filmu 30. a 40. let si za druhé světové války výrazně pošramotila svoje renomé svým intimním vztahem s říšskoněmeckým ministrem propagandy Josefem Goebbelsem. Po válce byla souzena za kolaboraci, později se vystěhovala do Rakouska, kde nedávno v roce 2000 zemřela.


Pokud nestíháte navštívit všechny turistické cíle v okolí, Europcar - autopůjčovna Praha Vám pomůže tento problém vyřešit.


Zajímavé odkazy:
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Zeptat se návštěvníků

 • tuto vilu ziskal p.Černý za směšných pár tisíc,když byl ještě primátorem.Je to škoda,měla by se z ní stát památka.29. 09. 2008
  martina cherif
 • Manželé Ludvík a Blanka Černí byli přátelé mých rodičů, já byla malá holka a vile jsem byla velice často. Tenkrát jsem nechápala, nikdo mě neinformoval.
  Dneska vím, je mi to moc líto. Mám ráda první republiku a její filmové hvězdy.
  Vila byla nádherná.17. 02. 2010
  Anonym
 • Pak vstoupila na dramatické oddělení konservatoře,kde byla asi rok a půl.Hned na to začala s prací u filmu a divadla.První její film nese název,,Kariéra Pavla Čamrdy,,,30. 09. 2008
  martina cherif
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni