Zámecký areál Ctěnice

Zámecký areál Ctěnice

Zámek Ctěnice byl vybudován v polovině 16. století na místě původní tvrzi ze 14. století. Posledním soukromým majitelem byl vídeňský velkoobchodník a podnikatel Alexandr Schöller v jehož rodině zůstal majetek plných sto let. Po 2. světové válce byl rodový majetek Schöllerů dekretem prezidenta republiky z 24. listopadu 1945 znárodněn. Od tohoto aktu neprobíhala u budov ani parku pravidelná údržba. Zámecký areál se dostal díky naprosté devastaci na pokraj bezprostředního zániku. Roku 1995 převzala objekt Pražská inforamční služba, která zde provedla rozsáhlou rekonstrukci.

V současné době je zámek pod správou Muzea hl. m. Prahy, které zde otevřelo 3 krásné expozice zaměřená zejména na dětské návštěvníky, ale na své si přijdou si dospělí. Výstavy se vždy po několika měsících obměňují. Součástí areálu je i kavárna s restaurací, kde se mohou návštěvníci občerstvit. Na procházku pak láká zámecký park, který byl oceněn architektonickou cenou za revitalizaci.

Zámek pořádá pravidelné kulturní programy venkovní i vnitřní, je zde možné domluvit si různé firemní akce a konference, nebo se v příjemném zámeckém prostředí zahradního altánu, kaple, či kočárovny oddat. Sledujte aktuální program na stránkách zámku.


Pokud chcete stihnout co nejvíce turistických zajímavostí v okolí, Europcar - autopůjčovna Praha Vám přistaví auto podle Vašich představ.


Zajímavé odkazy:
www.zamekctenice.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 194
1 2 3 4 5
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • Mile nás překvapila návštěva tohoto zámku. Moc krásné prostředí, super výstava kočárů a naše dítko se tam úžasně vyblbo. Doporučujeme Vančurovi
    Anonym
  • Doporučuji. Pěkný zámek, okolní budovy i dokonalý park.rnNěčekaně krásný zážitek.
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni