Naučná stezka Terčino údolí a Lesnická naučná stezka

Všechny kategorie > Krajina > Naučné stezky

Naučná stezka Terčino údolí a Lesnická naučná stezka

Trasa naučné stezky Terčino údolí prochází přírodním parkem na okraji města Nové Hrady a seznamuje s přírodními zajímavostmi parku i s uměle vytvořenými stavbami. Park je cenný zejména z dendrologického hlediska a stezka tak je zaměřena na stromy, které zde rostou. Okružní 5 km dlouhá trasa začíná i končí u vstupu do parku v osadě Údolí a je na ní umístěno 14 zastavení. Mezi zajímavosti stezky paří např: umělý vodopád na říčce Stropnici, Humenická přehradní nádrž v sousedství parku či tvrz Cuknštejn.

Jižní částí Terčina údolí prochází Lesnická naučná stezka. Ta je zaměřena na seznámení s lesem, víceúčelovou funkcí lesa pro krajinu a životní prostředí. Tato okružní stezka je dlouhá 3 km a 6 informačních panelů.

Zajímavé odkazy:
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 1000
1 2 3 4 5
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • nJiž po šesté jsem navštívila s přáteli zdejší kraj.Velice rádi se vracíme a využíváme pohostinný wellness hotel Rezidenci, kde se nám moc líbí prostředí, poskytované služby, milý a velice ochotný personál. Velice rádi se opět procházíme Terezčiným údolím. Byli jsme zde na jaře, v letě a již po druhé i mezi vánočními svátky. Pokaždé pozorujeme jak se opravují Lázničky, u kterých byla otevřena příjemná restaurace a doufám, že se vrátíme ještě někdy, až budou v provozu.nŽijeme na Vysočině kde máme také krásnou přírodu, ale do ...
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni