Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum leží přímo v historickém centru Českého Krumlova (budova muzea je významnou barokní stavbou z poloviny 17. století)a v současnosti se jeho sbírkový fond pohybuje kolem 34 000 položek rozdělených do mnoha kategorií (geologie, zoologie, archeologie, kartografie, nábytek, historické oděvy, zbraně...).

Otevírací doba: Sezóna (1. 5. - 30. 9.): otevřeno denně vč. svátků 10.00 - 17.00 v červenci a srpnu do 18.00 Poslední prohlídky začínají v 16.15 v červenci a srpnu 17.15 Mimo sezónu (1. - 30.4., 1.10. - 31.12.): úterý až pátek 9.00 - 16.00 sobota a neděle včetně svátků 13.00 - 16.00 Poslední prohlídky začínají v 15.15 Zavírací den: pondělí

Výstavy v září 2007 Naše nejkrásnější krajiny v dílech umělců a dokumentech Výstavu pořádají Ministerstvo životního prostředí ČR v Praze, Správa národního parku Podyjí ve Znojmě a Regionální muzeum v Českém Krumlově ku příležitosti konference EUROPARC 2007, která se v Českém Krumlově koná ve dnech 26. – 30. září. Výstava bude zpřístupněna 24. září a potrvá do 18. listopadu 2007. Nebeští kavalérové Světci – patroni, přímluvci a ochranitelé uctívaní na Šumavě. Výstava z muzejních sbírek. Potrvá do 13. ledna 2007. Šumavské obrázky z Ateliéru Seidel v Českém Krumlově. Továrna BOHEMIA WERKE v Kašperských Horách. Výstava připomíná tradiční výrobu dřevěných hraček, dětských kočárků, tříkolek a koloběžek ve firmě BOHEMIA WERKE WATZLAWICK v Kašperských Horách na Šumavě. Trvá do 13. ledna 2008. Kořeny aneb Křivolaká putování Originální pohled na dějiny Českého Krumlova, zejména pak na 300 let vlády Rožmberků. Výstava prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Českém Krumlově je prodloužena do 9. září 2007. Hommage à Maškarní sál Výstava masopustních masek, inspirovaných malbami v Maškarním sálu českokrumlovského zámku a vytvořených žáky výtvarného oboru ZUŠ v Českém Krumlově. Koná se s podporou města Český Krumlov ku příležitosti 15. výročí zapsání Českého Krumlova do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Potrvá do 16. září 2007. Na skle malované Výstava podmaleb na skle seznamuje zejména s tvorbou z oblasti Pohoří na Šumavě (Buchers) – Sandl v Novohradských horách. Celoroční výstava. Obnovená krása Výběr z nově restaurovaných sbírkových předmětů – historických zbraní, zámků a obrazů. Doplněno o ukázky dokumentace restaurátorských prací. Celoroční nově reinstalovaná výstava.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Český Krumlov na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.muzeum.ckrumlov.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 13
1 2
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
Dárkové poukazy