Penzion Star Class ubytování Frymburk

Fotografie uživatelů (29)

Penzion Star Class Penzion Star Class Penzion Star Class zobrazit všechny fotografie

Penzion Star Class

Kovářov 10, 38279 Frymburk

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Penzion Star Class ***

Penzion Star Class najdete v Jižních Čechách, v překrásné šumavské krajině a v blízkosti Lipenské přehrady. Poloha penzionu přímo vybízí k pěším i cyklovýletům do okolní krajiny, k rybaření, ke koupání, k houbaření, ale i k odpočinku a relaxaci. Pokoje jsou 2-4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Ve vybavení některých z nich najdete TV a kuchyňský kout, v objektu i na pokojích jsou k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

Kapacita nekuřáckého penzionu je 25 osob v sedmi dvou, tří a čtyřlůžkových apartmánech a pokojích s vlastní koupelnou s vanou a WC. Apartmány maji i vlastní kuchyňky a balkony s posezením. Pokoje mají venkovní posezení. Wifi Internet v restauraci i na pokojích a parkování OA zdarma. Přímo k penzionu vede asfaltová silnice, která je udržovaná i v zimních měsících.

ČESKÁ RESTAURACE (jídelní lístek Axiomu) a PENZIONU AXIOM (více info zde), WELNES AXIOM

Posezení na venkovní terase se slunečníky pod markýzou. Pro ubytované k dispozici soukromé posezení za penzionem směr parking a dětský koutek viz foto. Další info o restauraci a stravování v odkazu menu "Služby". Kromě denních pobytu je možné také uzavřené skupiny, menší svatby, oslavy, firemní školení, srazy, mejdany atd. Pobyt se zvířaty umožňujeme pouze s pejsky malých plemen typu Jorkšír s vlastním pelíškem.

Zaslat poptávku

Pokoje - Penzion Star Class

Ubytování poskytujeme ve:

čtyřech velmi prostorných podkrovních tří až čtyřlůžkových apartmánech v prvním patře (Ap. č.1, 2, 3 a 4). Možnost přistýlky. dvou ještě prostornějších podkrovních čtyřlůžkových pokojích ve 2. patře (pokoj č .5 a 6). Možnost přistýlky. dvoulůžkovém pokoji v přízemí  (pokoj č.7). Možnost přistýlky. Podrobnosti níže.

Pobyt se zvířaty umožňujeme pouze s pejsky malých plemen typu Jorkšír s vlastním pelíškem. 

 Apartmány a pokoje:

·         Apartmán č. 1 je 3-4-lůžkový (dvoulůžko-letiště + jedna válenda+ rozkládací gauč), vlastní koupelna s WC a vanou, kuchyňka, varná konvice, lednička, balkon s posezením. BTV*, Wifi.  Foto zde.

·         Apartmán č. 2 je 4-lůžkový (dvoulůžko-letiště + dvě válendy), vlastní koupelna s WC a vanou, kuchyňka, varná konvice, lednička, balkon s posezením. BTV*, Wifi. Foto zde.

·         Apartmán č. 3 je 3-lůžkový (dvoulůžko-letiště + jedna válenda), vlastní koupelna s WC a vanou, kuchyňka, varná konvice, lednička, balkon s posezením. BTV*, Wifi. Foto zde.

·         Apartmán č. 4 je 3-4-lůžkový až pětilůžkový (dvoulůžko-letiště + jedna válenda+rozkládací gauč - dvě děti nebo jeden dosp.), vlastní koupelna s WC a vanou, kuchyňka, varná konvice, lednička, balkon s posezením, BTV*, Wifi. Foto zde.

·         Pokoj č. 5 je 4-lůžkový (čtyři válendy), vlastní koupelna s WC a vanou, lednička, varná konvice. BTV*, Wifi. Foto zde.

·         Pokoj č. 6 je 4-lůžkový (čtyři válendy), vlastní koupelna s WC a vanou, lednička, varná konvice. BTV*, Wifi. Foto zde.

·         Pokoj č. 7 je 2-3-lůžkový (manželská postel s možností přistýlky) s vlastní koupelnou s vanou a Wc, BTV*, gramofon s raidem*, ledničkou, varná konvice, soukromým venkovním posezením přímo u pokoje s přístupem balkonovými dveřmi a parkováním vozidla kousek od pokoje, wifi.  Foto zde.

Přistýlku, dětskou postýlku nebo síťovku je možné připravit do každého apartmánu i pokoje (není myšleno do všech najednou). 

Vybavení: 

        Postele s kompletními povlečenými lůžkovinami, ručník na osobu, stůl, židle (nebo křesla, gauč), kuchyňka (lednice, dřez, sporák, varná konvice, základní nádobí a příbory, houbička, utěrka, jar), varná konvice, sušák na prádlo, BTV*, koupelna, vana a WC na každém apartmánu i pokoji, předložka před vanu. Na pokojích jsou k dispozici zaslídované informace o provozu penzionu, kód k wifi Internetu a další. Vytápění apartmánů a pokojů ústředním topením, restaurace penzionu krbem a ústředním topením.        

Gastronomie - Penzion Star Class

ČESKÁ RESTAURACE (jídelní lístek Axiomu) Restaurace penzionu Axiom , ubytování na Lipně,

Vám nabízí klasickou českou kuchyni a naše minutkové speciality.

Naši kuchaři pro vás připraví svíčkovou, gulášek, výpečky, ale i speciality naší kuchyně jako například

chlapákův steak Pivák, též ryby z našich rybníků a řek, i cizích vod.

Během roku pořádáme zabijačkové hody, zvěřinové speciality a různé ochutnávky zahraničních kuchyní.

 

Již několik let se zabýváme rozvozem jídel pro firmy i jednotlivce.  Jídelní lístek a info zde.

Rádi pro vás pořádáme večírky, oslavy, rauty, svatby a jiné akce.

Restaurace je stavebně rozdělena na kuřáckou část a nekuřáckou část, v nekuřácké části je i dětský koutek.

K posezení u nás dostanete tři druhy piva                                     

Plzeňský prazdroj                                                                                    Velkopopovický kozel Gambrinus V průběhu roku Vám nabídneme pivní speciály

 

Víno si u nás vyberete od moravských pěstitelů například Modrý sklep, Baloun, Čech, Mádl.                   

Pro znalce velký výběr rumů z celého světa.

Pro děti točené limonády.

Užijte si gastronomické zážitky v naší restauraci, která splňuje očekávání i pro ty nejnáročnější návštěvníky. Budeme se na Vás těšit!

Ukázka z našich lahodných pokrmů zde

·         Otevírací doba restaurace: na objednávku...

Okolí - Penzion Star Class

LÉTO: Stezka korunami stromů

•        Na letošní léto jsem připravil do tisku různé cyklotrasy, dle oblíbenosti a náročnosti. Jsou k dispozici na penzionu. Náhled na stránkách

•        V místě  Marina Kovářov  (200m) a také marina Hrdoňov (1200m)

•        Nový Aquapark Frymburk (5,8 km) velmi pěkný bazén s tobogánem, "divokou řekou", saunami, párou, wirpool, dětským bazenem… Virtuální prohlídka zde.

•        Další Aquapark na Lipně nad Vltavou, virtuální prohlídka zde (14 km)

•        Našimi hosty velmi chválený aquapark v Rakousku Bad Schallerbach  (110 km od nás, mezi Linzem a Welsem). Další stránky zdeFOTO zde. Trasa: Kovářov, Lipno n.Vlt., Vyšší  Brod, zde doprava na hr.přechod Studánky, Bad Leonfelden, Linz po A7, doprava směr Salzburk po A1, v oblasti Traun doprava směr Wels po A26, Niederthan dále po A8, Pfaffendorf, dále doprava po 134 na Vinkeln, po té doleva po 1231 na Bad Schallerbach. Hned na začátku Bad Schallerbachu před řekou na kruhovém objezdu doleva do Eurothermen Resort.

GPS: +48° 13' 38.81", +13° 55' 5.65" (48.227446, 13.918235)

•        Cyklistika, pěší túry

•        Vyhlídkový vláček Frymburk - Lipno a zpět

•        Bobová dráha na Lipně nad Vltavou (14 km) - boby pro až dvě osoby. Na kopec boby vytáhne vlek. Téměř kilometr dlouhý sjezd s výhledem na Lipenskou přehradu. Dráha je v provozu i v zimních měsích. Vyplatí se koupit 5 jízd najednou.

•        Lipnu se ne nadarmo říká "České moře", hladina Lipna je 726 m n. m. a má objem 306 mil. m3 vody.  Délka Lipna je uváděna 42 km, v nejširším místě (mimo jiné místo je viditelné z Kovářova směrem na Dolní Vltavici, viz Fotodokumentace) má 10 km. 

•        Pro cykloturistiku je Lipensko ideální, neboť směrem na Šumavu je terén náročnější, opačným směrem je terén rovnější. Na své si tu tedy přijdou milovníci tohoto krásného sportu jak profesionálové, tak začátečníci a rovněž středně pokročilí.

•        Najde se tu, jako dnes již málokde na světě, oblast "nikoho", kde není žádná zástavba a kde je krajina téměř nedotčená lidským zásahem. Mám na mysli pravý břeh Lipna a horního toku řeky Vltavy. Na horském kole nezapomenutelný zážitek. Přitom při potřebě dostat se zpět "do civilizace" stačí využít (na odkazy níže stačí kliknout):

•        Most v Nové Peci

•        Přívoz Horní Planá… Tel: 380724418

•        Přívoz Dolní Vltavice … Tel: 775183185

•        Přívoz Frymburk … Tel: 602 305 911, 776 093 091

•        Hráz u obce Lipno nad Vltavou

•        Je možné tedy vyplánovat původně trasu mnohem obtížnější, např. kolem Lipna (cca 126 km + -) s tím, že kdykoliv dojdou síly nebo se změní počasí, je možné trasu zkrátit shora uvedenými možnostmi. Vše uvedené platí i pro pěší túry…

•        Nepřeberném množství cyklostezek a stezek pro pěší. Na penzionu máme k dispozici cyklo mapy Lipenska. K dispozici rozpisy jednotlivých tras, časů a cen přívozů přes Lipno.

•        Velmi oblíbeným je dojet s koly vlakem z Hůrky (Černá v Pošumaví) nebo z Nové Pece do Nového Údolí a pak po cyklostezce sjet (téměř pořád z kopce) přes Stožec, Černý Kříž, do Nové Pece a pak dál přes Horní Planou, Jenišov, Karlák zpět na Černou a dále kamkoliv. Každý, kdo na tuto trasu vyjel mi při návratu u večeře potvrdil, že se jedná pravděpodobně o jednu z nejkrásnějších cyklotras v ČR…

•        Jachting, windsurfing, kitesurfing: Zřejmě se shodneme na tom, že se v ČR nenajde příznivější lokalita pro tyto sporty, než Lipno. Největší vodní plocha v ČR s téměř neustálým větrem (akorát - ani ne silným, ani ne slabým - pouze poryvovým) přímo vybízí k využití této energie (zdarma). Kdo jednou zažije krásu jachtingu, nikdy nezapomene…

•        V souvislosti s polohou penzionu Star Class, tedy Kovářova, nemohu opomenout skutečnost, že Kovářov, jako jedno z mála míst na Lipně, umožňuje sledovat jachetní závody z vyvýšeného místa a mít tak neopakovatelný zážitek z takového sportovního klání". Viz foto zde.

•        Možnost svezení na jachtách různých velikostí.

•        Možnost svezení na koníchmotokáry (Frymburk, Hodňov). Diskotéka Černá v Pošumaví a Lipno nad Vltavou v létě fungují.

•        Taxi po celý rok tel: 777 826 218.

•        Parníky na Lipně jezdí jak z Lipna nad Vltavou, tak z Frymburka.

•        Rozhledna i hvězdárna na Kleti  

•        Určitě je vhodné při hledání aktivit na Lipně využít: www.kudyznudy.cz nebo přímo tento odkaz

•        Půjčovna sportovních potřeb (5 min. od penzionu) Lipno Centrum Frymburk u wellnesu 

 

ZIMA: 

•        Sjezdaři: V zimním období existují tzv. Balíčky, ve kterých je již ubytování s polopenzí, skipasy a někdy i doprava na lyžařské středisko. Zatím jsem názoru, že doprava je lepší vlastní, neboť není člověk odkázán časově na hromadný odjezd autobusu (a řidič si holt to pivko dá až na penzionu…). Skipas v Balíčku je dobrá věc, neboť je levnější, než když si jej koupíte u okénka na lyžařském středisku. Pro letošní rok nabízíme tato lyžařská střediska: Kramolín na  Lipně n. Vlt. (14 km), Sternstein (Rakousko, 36 km) a Hochficht (Rakousko, 52 km). Přitom Kramolín na Lipně se renovoval kompletně v r. 2008 a jsou tam čtyřsedačkové lanovky. Sternstein se renovoval kompletně v r. 2009. Tam jsou tedy šestisedačkovky a 8 místné kabinky. Na obou střediscích se velmi zvětšila plocha sjezdovek. Mají své vlastní zasněžování a nedostatkem sněhu netrpí ani při teplejším počasí. Nutno podotknout, že zmíněná tři střediska jsou srovnatelná s alpskými.

•        Běžkaři: Celá řada cyklostezek plus celá hladina Lipna (zamrzlá a zasněžená = když unese i osobní auto = pozná se tak, že v Horní Plané jezdí autama přes led…) je v zimních měsících využívána běžkaři. Pak je ideální mít ubytování přímo na cyklostezce. Hned před penzionem "obout" běžky a vychutnat si krásu zimní Šumavsko/Lipenské krajiny. Běžkařů každoročně přibývá, díky tomu jsou běžkařské stopy prakticky samoudržovatelné (až na výjimky sněhových bouří), kdy stopy zmizí. Jen do prvních čtyř nejrychlejších běžkařů… 

TRASY NA LYŽAŘSKÉ AREÁLY V RAKOUSKU za hranicemi s ČR:

 

TRASA NA STERNSTEIN: Star Class, Kovářov-křižovatka u Milné (1,7km), vpravo na Frymburk, dále Lipno nad Vltavou, dále stále rovně po hlavní silnici přes /přehradu do Loučovic a Vyššího Brodu (9,3 km)/. Uprostřed Vyššího Brodu vpravo nahoru po náměstí na STUDÁNKY (hraniční přechod do Rakouska (6,7 km)). Za hraničním přechodem přesně 4 km je OZNAČENÁ odbočka doprava na skiareál STERNSTEIN. Po 2,1 km je parkoviště STERNSTEINU.

CELKEM 34,5 km.  GPS Sternsteinu:  48°33'12.44" N     14°17'8.37" E

 

TRASA NA HOCHFICHT: Star Class, Kovářov-křižovatka u Milné (1,7km), VLEVO do  Černé v Pošumaví, dále do Horní Plané, stále rovně po hlavní silnici dál směrem na Volary do Želnavy. Z náměstí v Horní Plané do Želnavy (7,5 km přesně), tam odbočit z hlavní doleva na Novou Pec (3,1 km). Na hlavní křižovatce v Nové Peci (tedy za mostem, kterým končí řeka Vltava a začíná Lipno) odbočit doleva na Bližší Lhotu (7,8 km). A jste zase jako by v Horní Plané, jen "za vodou" proti přívozu. Odtud dále na Přední Zvonkovou (3,7 km), dále pořád rovně na Zadní Zvonkovou /hraniční přechod/ (také 3,7 km). Dále již Rakouskem do Ulrichsbergu k  hlavní silnici (6,4 km). Zde doprava do KLAFFER am Hochficht (3 km). V Klafferu JIŽ DLE ZNAČENÍ vpravo směr HOCHFICHT na Pfaffetschlag (2,28 km), pak jen na parkoviště Hochfichtu (4,3 km).

Celkem 56,7 km (1 hod. 9 min. = Google Earth).  GPS HOCHFICHTU:  48° 44' 16.3" N, 13° 53' 59.4" E

Dostupnost - Penzion Star Class

P Ř Í J E Z D O V É    I N F O R M A C E

GPS souřadnice:       48°41'22 .63 "S   14°7'25 .75 "V           (N 48.6895562   E 14.1235967)

        Nejlepší příjezd od Českých Budějovic je přes Český Krumlov rovně na Černou v Pošumaví, pak vlevo na Frymburk. Cca v polovině cesty mezi Černou a Frymburkem, těsně před obcí Milná (od benziny v Černé v Pošumaví na křižovatku před Milnou je to přesně 5,7 km), je odbočka doprava na Kovářov, Hruštice, Hrdoňov - hotel Fontána. Tudy tedy doprava. Kovářov je první vesnička. Penzion Star Class je přesně 1,7 km od sjezdu z hlavní silnice.

        V Kovářově jsme PRVNÍ penzion po LEVÉ straně. Hned, jak projedete kolem předzahrádky penzionu Star Class, je doleva sjezd z hlavní silnice (pod modrou světelnou reklamkou Pepsi) a pokračujete po pravé straně penzionu Star Class úzkým vjezdem na PARKING penzionu (výška vjezdu 250 cm, šířka 265 cm), vjezd je označen cedulí "Parking penzionu Star Class". V restauraci obdržíte klíče od pokoje a vchodu pro hosty do penzionu.

        Jelikož NEJSME ZAVEDENI na platbu platebními kartami, oznamuji umístnění bankomatů poblíž. V Českém Krumlově kolem prvího kruhového objezdu u Penny marketu je bankomat GEMB, v Tescu Euronet, u Tempa KB, v Kauflandu ČSOB a ČSPOŘ. Ve vašem směru jízdy je další bankomat (KB) v Černé v Pošumaví při sjezdu z kopce od Českého Krumlova po pravé straně na parkovišti Obecního úřadu. Další bankomat KB je ve Frymburku na náměstí. V obci Lipno n. Vlt. jsou bankomaty ČSOB, Sořitelny. Ubytování i předem dohodnutá strava se platí před ubytováním v den příjezdu v hotovosti. Záloha na rezervaci termínu pobytu se vrací na penzionu.

        Pokoje na penzionu Star Class jsou v den Vašeho příjezdu připravovány v době mezi 10. a 14. hodinou, Vaše ubytování je možné tedy kdykoliv po 14. hodině. Směrem k večeru není časové omezení žádné, příjezd je možný i o půlnoci.... 

        Zájem o snídaně prosím hlásit dopředu (postačí e-mail, sms) a to z důvodu objednávání čerstvého pečiva (to neplatí, pokud jsou již snídaně dopředu domluveny nebo objednány on-line s pobytem).

        Šťastnou cestu na Lipno...

Další informace

VIRTUÁLNÍ PRŮVODCE GRENZGENIAL

 

Nejlepší tipy grenzGENIÁLních výhod pro zimní dovolenou plnou zážitků

Stezka korunami stromů

Bayern-Park v Reisbachu v Německu (189km od Star Classu)...skvělé atrakce...zážitek pro celou rodinu...nevychází draho...

Vyhlídkový vláček Frymburk - Lipno a zpět

Aquapark Frymburk      Marina Kovářov

Sternstein    Hochficht    Kramolín na  Lipně n. Vlt

Našimi hosty velmi chválený aquapark v Rakousku Bad Schallerbach (110 km od nás, mezi Linzem a Welsem).

 Další stránky Bad Schallerbachu zdeFoto zde.

Cesta do Bad Schallerbachu z Lipna bez nutnosti dálnice v Rakousku.

Jachting,     windsurfing,     kitesurfing     Motokáry

Parníky na Lipně jezdí jak z Lipna nad Vltavou, tak z Frymburka

Bobová dráha na Lipně nad Vltavou

Bruslařská dráha     Vyjížďky na koních

Rybaření     Golf na Lipně     Tenis ČK

Kánoe na Lipně a okolí    Půjčovna katamaranů a plachetnic

Půjčovna kánoí a raftů na Vltavě Inge Vyšší Brod  

TYPY NA VÝLETY od MÚ Č. Krumlov     Kudyznudy.cz aktivity na Lipně

Muzea     Otáčivé hlediště ČK     Významné akce na Českokrumlovsku

Video o Českém Krumlově

Turistický průvodce www.ceskehory.cz pro oblast Kovářov

Aktuální informace o stavu sjezdovek v okolí Star Classu

Aktualizované informace o stavu běžeckých tras

Půjčovna sportovních potřeb (5 min. od penzionu) Lipno Centrum Frymburk u wellnesu

Požární řád

Rozhledna i hvězdárna na Kleti

Přívoz Horní Planá… Tel: 380 724 418, 723 589 565

Přívoz Dolní Vltavice … Tel: 775 183 185

Přívoz Frymburk … Tel: 775925340 nebo 775 632 437

Vyberte si nabídky ubytování Frymburk. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz

Penzion Star Class

Kovářov 10,Frymburk 38279

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: penzion-star-class@hotel.cz

Penzion Star Class - galerie

Penzion Star Class - Hodnocení

0x
0x
0x
0x
0xvelikonoce-wellness-pobyt