Alexandrova rozhledna

Alexandrova rozhledna

Alexandrova rozhledna se nachází nad údolím řeky Svitavy, východně od Adamova a v nadmořské výšce 496 m. Alexandrovka je 10 m vysoká kamenná rozhledna s jednou vyhlídkovou plošinou ve výšce 5 m. V současnosti je v rozhledně umístěn anténní systém, díky němuž není oficálně přístupná. Do roku 2007 se dalo vystoupat po železném žebříku na ochoz, ale to pouze na vlastní nebezpečí. Rozhled do kraje je částečně omezený, brání v něm vzrostlé stromy a to severním a východním směrem. Přesto je z rozhledny výhled na Adamov, Brno a Ždánický les.

Kolem rozhledny prochází zelená turistická značka a k rozhledně se po této značce můžeme vydat buď z Adamova a nebo z Babic nad Svitavou.

Rozhledna byla vystavěna v místech, kde dřívě stávala dřevěná vyhlídka. Alexandrovku vystavěli v roce 1886 až 1887 členové rakouského turistického klubu. Veřejnosti byla rozhledna zpřístupněna 4.9.1887. Po druhé světové válce byla rozhledna značně zničená. V 60. letech 20. století byla sice opravena, ovšem ne jako rozhledna, ale aby na ni mohly být umístěny vysílače. Do roku 2007 bylo možné na vlastní nebezpečí vystoupat po žebříku na ochoz rozhledny. V současné době je rozhledna zcela uzavřena a plánuje se její oprava.

V okolí je však množství přístupných památek, stejně jako dostatečná nabídka ubytování penziony Brněnsko.

 

Zajímavé odkazy:
rozhledny.webzdarma.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • rozhlrdna je pěkná s možností krásných výhledů. Škoda jen, že je potřeba se v Adamově ptát, kudy se k ní vydat.
    Anonym
  • Je to už přibližně 2 měsíce, co jsem se vydal tuto rozhlednu navštívit. Hned po příjezdu do Adamova jsem byl ohromen nádhernou krajinou, obklopenou samými lesy. Alexandrova rozhledna je vidět hned od nádraží, horší to je s cestou, protože ukazatel, který vede přímo k rozhledně najdete možná na druhém konci městečka. Nakonec se tam dostanete, když půjdete po žluté a postupně přejdete na zelenou stezku. Při příchodu ke kamenému torzu jsem byl ohromen návštěvností. Zřejmě to je způsobeno tím, že to není dlouho, co se opravila a volně ...
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni