Hrad Špilberk

Hrad Špilberk

Kasematy, stálé expozice a výstavy, sezonně rozhledna a barokní lékárna, dětská dílna. ŠPILBERK OD HRADU K PEVNOSTI - seznamuje se stavebním vývojem hradu, ukazuje změny od jeho vzniku dodnes, prezentuje archeologické nálezy, zabývá se i problematikou hradní studny. ŠPILBERK - ŽALÁŘ NÁRODŮ - představuje hrad Špilberk jako pověstné vězení habsburské monarchie v 18. a 19. století, známé po celé Evropě. BRNO NA ŠPILBERKU - Historická expozice seznamuje návštěvníky s významnými kapitolami z dějin Brna a brněnského regionu, dozvíte se např. o městě ve středověku, o obléhání Brna Švédy v roce 1645, o velkém rozvoji textilní výroby v 19. století, o vzniku "Velkého Brna", atd. O NOVÉ BRNO - představuje brněnskou architekturu v období mezi dvěma světovými válkami. DĚTSKÁ DÍLNA- na požádání s lektorským programem (tel: 542123618) KASEMATY: stálá expozice barokního pevnostního stavitelství a vězeňství. V kasematech prohlídka (pro skupiny) s průvodcem. Prohlídka hradu individuálně - na požádání možnost lektorského výkladu, dětská dílna na požádání s lektorským programem (tel: 542 123 618).


Jednoduchou dostupnost turistiských cílů v okolí Vám zajistí Europcar - autopůjčovna Brno, kde si jistě vyberete auto právě pro Vás.


Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Brno na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.spilberk.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 46
1 2 3 4 5
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (5)

 • Pěkný hrad uprostřed města
 • jj
  Anonym
 • Hrad jsme sice nenavštívili celý, ale přesto se nám na Špilberku líbilo. Kazematy jsme navštívili v zimě v podvečer a nemělo to chybu.
  Anonym
Celkem záznamů: 7
1 2 3

Zeptat se návštěvníků

 • Dobrý den !
  Váš hrad Špilberk hned od pohledu z obrázku se mi velice líbí
  zajímalo by mě velice kde je přesněji váš hrad abych tam o letních prázdninách mohla zajed...Prosila bych o vesnici nebo město, kde hrad Špilberk sídlí...Děkuji za pochopení a bu 2. 06. 2008
  Lenka
 • Myslím že Brno ;)26. 06. 2009
  Anonym
 • Ich habe die oben stehende Beschreibung gelesen und ich kann nicht verstehen, warum Sie die Texte nicht von einem quot;native speakerquot; erstellen lassen. Jeder Volksschüler in Österreich schreibt in besserem Deursch als auf Ihrer home-page. Ich würde m31. 12. 2007
  Helmut Niederleitner
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni