Hrad Veveří

Hrad Veveří

Hrad Veveří byl vybudován na skalnatém svahu nad břehem řeky Svratky někdy v 1. polovině 13.století. Do téměř dnešního rozsahu byl hrad vystavěn za působení moravského markraběte Jana Jindřicha, mladšího bratra Karla IV., již v polovině 14. století. Hrad mnohokrát změnil vlastníka a v roce 1925 byl posledním šlechtickým majitelem prodán Československému státu. Během 2. světové války byl hrad zabrán Němci a sloužil účelům jednotek Wehrmachtu a SS. Ve 2. polovině 20. století prostory hradu využívalo internátní učiliště, po jehož odchodu zůstal hrad opuštěný a chátral. Tento hrad patří k jedním z největších ale bohužel také k nejzanedbanějších v České Republice, v současné době se pracuje na postupné rekonstrukci. Od roku 2002 hrad Veveří v sezoně nabízí návštěvníkům prohlídku stále se měnících provisorních expozic.


Pokud chcete stihnout co nejvíce turistických zajímavostí v okolí, Europcar - autopůjčovna Brno Vám přistaví auto podle Vašich představ.


Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Brno na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.veveri.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

 • Jezdíme sem každý rok a vždy je zde něco nového k vidění. Nádherné výhledy na přehradu a okolí. Hrad je v posledních letech rekonstuovám a každým rokem je hezčí a hezčí. Doporučuji k návštěvě.
  Anonym
 • Hrad Veveří je krásný, majestátní a oku lahodící, obklopený hlubokými lesy a čnící nad Brněnskou přehradou. Hrad v posledních letech zkrásněl, proběhly mnohé rekonstrukce a celkově tak nějak ožil :-)) Určitě doporučuju!!!
  Anonym

Zeptat se návštěvníků

 • https://vimeo.com/4347674226. 06. 2012
  Anonym
 • na hrade se mi moc líbí nejvíc jak jste to tam vylepšili 7. 04. 2008
  lucinka hejčová
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
Dárkové poukazy Spa.cz