Rezidence Šardice

Rezidence Šardice

Velmi významným objektem, který rozhodně stojí za shlédnutí je REZIDENCE - bývalé reprezentační sídlo augustiniánů, kteří se významně zasloužili o rozvoj vinařství v Šardicích. Pobýval zde i J. G. Mendel. Rezidence byla vystavěna v roce 1742. Součástí majetku augustiniánů - velkých milovníků vína - byl i Loyderův sklep, který byl vystavěn v roce 1745.
 
V 1. patře najdete stálou EXPOZICI  MĚŘIDEL A VÁH  ze sbírek Ing. Petra Cikrle, PhD. Expozice výstavy není určena jen k pasivnímu prohlížení, ale návštěvník má možnost  vyzkoušet si vážení na váhách a zapsat aktuální stav počasí do meteorologického listu. Také je zde koutek určený pro kreslení dětí.
 
Další poskytovanou službou je prodej publikací a pohlednic vydaných obcí. Samozřejmostí jsou toalety s bezbariérovým přístupem. Před budovou stojí informační tabule o historii vinařství a odpočívadlo s odpadkovým košem. Parkoviště se nachází přes ulici před původní budovou bývalého státního statku. Turisté si mohou nechat dát do deníčků otisk razítka (kopie staré pečeti obce).
 
Obec zde pořádá četné kulturní akce: koncerty k zahájení či ukončení výstavy, otevření místní vinařské stezky, tvořivé jarní setkání a jiné. Obřadní síň slouží k pořádání svateb a jiných významných událostí v obci.

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Šardice a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
www.sardice.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
velikonoce-wellness-pobyt