Skanzen Strážnice

Skanzen Strážnice

Na počátku 20.století se objevují první snahy o vybudování národopisného muzea v přírodě na jihovýchodní Moravě. Teprve v roce 1973 se začíná s výstavbou muzea ve Strážnici. Koncepce vychází z představy jeho iniciátorů o ukázce lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka, a proto je skanzen rozčleněn do areálů představujících tyto regiony. Od roku 1981 jsou veřejnosti zpřístupněny areály Moravských Kopanic, Luhačovického Zálesí, Horňácka, dále areály technických vodních staveb, vinohradnický areál a areál lučního hospodářství.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Strážnice na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

 • fakt hezké, ale dosud ne moc známé, je to úplně jiné než v Rožnově. Na rovince, košt vínka, prima lidi, dobře vybavení průvodci. Zajedeme zase.
  Anonym
 • Ve skanzenu je to velice pěkné.Příjemné prostředí pro rodinnou turistiku.Každý si zde najde své.Pro milovníky vína jsou zde připraveny návštěvy vinných sklípků s ochutnávkou vín.
  Anonym
 • Naprosto krásný skanzen, je tady hodně k vidění. Ne jen skanzen stojí za to shlédnout, ale i Strážnici a její krásné okolí
  Anonym

Zeptat se návštěvníků

 • Na počátku 20.století se objevují první snahy o vybudování národopisného muzea v přírodě na jihovýchodní Moravě. google street view oceans29. 03. 2019
 • your website is very nice, the article is very enlightening, I wish you continued success. ทางเข้าjoker25. 07. 2023
  Anonym
 • Thank you for providing such profound knowledge. Your website is amazing. It's amazing how much information there is on your website.
  quordle today17. 01. 2024
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni