Baťův kanál

Všechny kategorie > Krajina > Výletní plavby

Baťův kanál

Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1935-38 v délce 20 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. Částečně vede po řece Moravě, jinak uměle vyhloubenými kanály s řadou pohyblivých jezů, plavebními komorami a dalšími vodními stavbami. Na trase je celkem 23 mostů. Pod mosty byly vybudovány podchody (ochozy s okovaným sníženým zábradlím, přes které se táhla lana ke člunům). Na trase byla řada unikátních technických zařízení, např. Výklopník uhlí v Sudoměřicích, lanovka pro přetahování člunů přes Moravu ve Vno=rovech apod. U každé plavební komory byl postaven typický ",baťovský", domek pro obsluhu. Pozůstatky těchto památek, z nichž část je nyní rekonstruována, umožňují poznat technický um našich předků. V dnešní době je téměř celá vodní cesta v délce asi 65 km opravena, zprovozněno 13 plavebních komor a umožněna tak jak pravidelná, tak i turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Sudoměřicemi. V úpravách vodní cesty bude pokračováno s cílem dovést ji až do Hodonína. Vyhlídkové, piknikové, poznávací plavby. www.lode-hausboty.cz www.vyklopnik.er.cz

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Veselí nad Moravou. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.batacanal.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

  • Byl jsem tam tejden na hausbotu a co se týče vody tak hrúza a děs.Tak špinavou vodu jsem ještě nikde nezažil.Baťák poprvé a naposled.Ve Strážnici také velké sklamání,hned po přistání nás obtěžovali místní vochmelkové a vnucovali nám nějakou kořalu pochybnýho původu.
    Anonym
  • superr
    Anonym
  • Baťův kanál je atraktivní také pro cyklisty! Unikátní vodní cesta Baťův kanál již není vhodným místem pro lodní turistickou dopravu. Stále více tuto atraktivitu vyhledávají rovněž cykloturisté. Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Morvě totiž již několik let intenzivně pracuje na přípravě cyklostezek podél celé trasy kanálu ve Zlínském kraji.
    Anonym
Celkem záznamů: 4
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni