Klínovec

Všechny kategorie > Krajina > Přírodní zajímavosti

Klínovec

Klínovec (1244 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Krušných hor, a tyčí se nedaleko hraničního přechodu Boží Dar a lázní Jáchymov. Z vrcholu lze za zvlášť dobré viditelnosti zahlédnout dokonce Sněžku , šumavský Javor, Říp či pražský Petřín. Na vrchol Klínovce vede lanová dráha z Jáchymova. Na svazích se nachází velké množství sjezdovek a vleků.

Na Klínovci stojí telekomunikační věž, turistická chata a také zděná rozhledna, která nyní po mnoha letech chátrání prochází rekonstrukcí.

Rozcestí červené turistické značky. Nachází se na křižovatce lesních cest. Je zde krásný výhled na Dlouhé Stráně. Červená značka zde vede na Švýcárnu a na druhou stranu pak na Červenohorské sedlo. Dostupné pěšky, horské kolo

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Jáchymov a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • Když přeje počasí, je to krásný peší výlet i v zimě.
  • Co tu brebtáš - jsem tu po 3 a rekonstrukce nikde.Je tu jen cedule o rekonstrukci stropnic v sále.Ostuda ,je mi tu trapně - vždy odcházím s ....a jdu na krásný Fichtelberg - jaký to rozdíl.Kdyby alespoň na těch dvou přilehlých věžích byla rozhledna - ne není a nebude.
    Anonym
  • nejvyšší hora Krušných hor určitě stojí za výlet nejen v zimě. Lanovkou z Jáchymova nebo autem až nahoru. Super výhled.
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni