Hotel Luční Bouda ubytování Pec pod Sněžkou

Všechny kategorie > Ubytování > Hotely > Hotel *** > Hotel Luční Bouda

Fotografie uživatelů (30)

Hotel Luční Bouda Hotel Luční Bouda Hotel Luční Bouda zobrazit všechny fotografie

Hotel Luční Bouda

Pec pod Sněžkou 203, 54221 Pec pod Sněžkou

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Hotel Luční Bouda ***

Hotel Luční bouda je jednou z nejvýše položených horských chat ve střední Evropě. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších ve výšce 1410 m n. m. Na Luční boudě je připraveno ubytování až pro 150 lidí v pokojích čtyřech cenových kategorií od moderně vybaveného apartmánu po horskou klasiku ve spacáku. Součástí ubytování je vždy snídaně formou bufetu. Každé ráno si tak můžete pochutnat na čerstvém pečivu přímo z naší pekárny. Pobyt si můžete zpříjemnit některým z našich wellness programů, mezi oblíbené patří pivní lázně, masáže, vířivka nebo finská sauna. Kdo chce více pohybu může využít fitness části hotelu s výborně vybavenou posilovnou a stolním tenisem. Společenský sál je vybavena kulečníkem, stolním fotbálkem a TV. Upoutat Vás také může některý z našich zážitkových programů jako je řízení rolby nebo prohlídka našeho pivovaru. K dispozici je půjčovna sportovních potřeb, kde naleznete zimní i letní vybavení. Novinkou je doprava do hotelu ZDARMA, kterou poskytujeme pro pobyty na 2 a více nocí. V celé budově poskytujeme bezplatné bezdrátové připojení k internetu pro sdílení Vašich zážitků či fotek s Vašimi blízkými. Připravili jsme pro Vás i několik cenově výhodných pobytových balíčků např. "Romantický víkend". Po celý den je otevřena restaurace s 200 místy, která nabízí příjemné posezení s velkým výběrem hotových i minutkových jídel české kuchyně. Check-in je do 20 hod, pozdější příchod hlaste prosím na recepci.

Zaslat poptávku

Gastronomie - Hotel Luční Bouda

Jezte a pijte tak vysoko, jak to jen jde! Vše pro vás připravujeme s maximální péčí a čerstvé.

Restaurace Luční boudy je nejvýše položeným restauračním zařízením v Čechách, a nejen to, je také jednou z nejstarších restaurací v Krkonoších. Dlouholetou tradicí je i naše pekárna s věhlasnými velkými rohlíky a borůvkovými koláči. Naopak mezi naše nejžhavější novinky patří otevření pivovaru Luční Bouda a výroba vlastního piva PAROHÁČ. V sezóně slouží pro rychlé občerstvení bufet.

Živé ryby čekají v kádích na vylovení, abyste je dostali čerstvé na talíř. Víno je uloženo ve vinotéce, která slouží i pro jeho archivaci.

 

Dostupnost - Hotel Luční Bouda

Pro zájemce zajišťujeme dopravu k hotelu v letním období hotelovým automobilem či čtyřkolkou, v zimě rolbou, čtyřkolkou nebo skútrem. Proto se ceny dopravného pro různá období liší. Naším dopravním prostředkem absolvujete cca 8 km dlouhý úsek a překonáte stoupání 750 m během pár minut.

Doprava je zajišťována od pizzerie Anděl umístěné před vjezdem na parkoviště P3 – Kaplička, po dohodě případně z autobusového nádraží v Peci pod Sněžkou.

Kde je Parkoviště u Kapličky
Z centrální křižovatky v Peci pod Sněžkou („křižovatka Na Peci“) jedete nahoru po hlavní silnici směrem k dolní stanici lanovky na Sněžku. Po 200 m přijedete k parkovišti P3 - Kaplička. Po pravé straně před vjezdem na parkoviště je umístěna pizzerie Anděl.

Pravidelná doprava k hotelu z Pece pod Sněžkou za cenu hromadného svozu je zajišťována obvykle v 15:00, v pátek v 18:30. Doprava zpět z Luční boudy do Pece pod Sněžkou je ve 13:30.

Přeprava v jiné časy je zpoplatněna níže uvedeným ceníkem pro individuální jízdy.

Dopravu je nutné si zarezervovat minimálně 1 den před příjezdem na tel. čísle 733 740 889.

Další informace

Luční bouda se nachází na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku, na plošině pod Luční (1555 m) a Studniční (1554 m) horou, s překrásným výhledem na nejvyšší českou horu - Sněžku (1602 m). Chata na svém místě stojí od poloviny 17. století a byla to hlavně zemědělská usedlost, kde se však již od začátku 19. století konaly kulturní akce a nejrůznější oslavy pro obyvatele hor. Roku 1914 byla dokončena přestavba, která umožňovala ubytování v několika noclehárnách. Chata v roce 1938 vyhořela, stávající podoba je z roku 1940, kdy ji pro své potřeby opravila německá armáda. V roce 2004 koupila poměrně zdevastovanou boudu společnost AEZZ, která se soustavnou prací snaží vrátit tento skvost milovníkům a obdivovatelům hor. Navazuje na dávno zašlou slávu a obnovuje tradice s přihlédnutím na současná ekologická kritéria. Čistička odpadních vod, ekologický způsob vytápění, výroba domácího pečiva tradičním způsobem, to vše naplňuje představy majitelů o životě v tak vzácném prostředí, jako je právě okolí Luční boudy.

Na Luční boudě najdete kromě stylové restaurace a nově otevřeného bufetu také pivnici s historickými malbami a více než padesát pokojů čtyř kategorií od spacáku až po nové pokoje STANDARD ve zrekonstruované části objektu. Současní majitelé navíc k původním tradicím přidali tradici novou - vaření piva na Luční boudě.

Návštěvníkům se tak nabízí skvělé místo k odpočinku v nádherné přírodě, se skvělou kuchyní, denně čerstvým pečivem a lahodným pivním mokem. Pobyt na Luční boudě si mohou obohatit i o nevšední adrenalinové zážitky či relaxovat v pivních lázních nebo ve wellness. Luční bouda je ideálním výchozím bodem pro sledování východu slunce na Sněžce.

Na Luční boudě je umístěna i důležitá meteorologická stanice Českého hydrometeorologického ústavu.

Vyberte si nabídky ubytování Pec pod Sněžkou. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz

Hotel Luční Bouda

Pec pod Sněžkou 203,Pec pod Sněžkou 54221

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: lucni-bouda@hotel.cz

Hotel Luční Bouda - galerie

Hotel Luční Bouda - Hodnocení

2x
0x
0x
0x
0x