Ptačí kámen

Všechny kategorie > Krajina > Přírodní zajímavosti

Ptačí kámen

Ptačí kámen ( 1310 m.n.m.) se nachází severně nad Špindlerovým Mlýnem a zvedá se nad Medvědím dolem. Ptačí kámen neboli Ptačinec je žulová skalní rozsocha v hraničním hřebeni Krkonoš. Skalní útvar vznikl nestejnoměrným zvětráváním žuly. V jeho blízkém okolí najdeme další skalní útvary a to Dívčí a Mužské kameny. Ptačí kámen leží u modré turistické značky, v polovině cesty mezi Brádlorovými boudami a Petrovou boudou. Z Ptačího kamene je krásný výhled na západní část Krkonoš a do Labského dolu. K vrcholu Ptačího kamene vede lyžařský vlek.

V severní části Krkonoš nedaleko státní hranice s Polskem se nachází několik skalních výchozů žuly, tzv. tory. Kromě Dívčích a Mužských kamenů je zde i Ptačí kámen. Tyto typické bloky bizarních tvarů vznikly nestejnoměrným zvětráváním žuly. Na vrchol Ptačince, který se tyčí nad Medvědím dolem, je veden lyžařský vlek z Davidových boud. Je zde řada turistických, cykloturistických a běžkařských tras. Nedaleko uvedené lokality, jižním směrem, leží Špindlerů Mlýn, který je nejznámějším horským střediskem v Čechách. Dále je v okolí několik horských boud, např. Fučíkovy boudy, Martinova bouda, Petrova bouda. Dostupné pouze pěšky celý rok

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Špindlerův Mlýn na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.liberecky-kraj.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni