Máchovo jezero

Máchovo jezero

Máchovo jezero se nachází v nadmořské výšce 275 metrů u města Doksy v okrese Česká Lípa. Založil jej v roce 1366 císař Karel IV. Vodní plocha má rozlohu přes 280 hektarů, hráz je 9 metrů široká a 130 metrů dlouhá a zadržuje 5,5 milionu kubíků vody. Pláže Máchova jezera využívá v letních měsících tisíce rekreantů. Zájmu se těší také projížďky výletními loděmi, velký tobogán, bungee jumping z výšky až 50 metrů a další atrakce. Toto nejznámější středisko vodních sportů v severních Čechách je vyhledávané také i pro své pro čisté ovzduší.

Pláže jsou dobře dostupná a nedaleko se nachází ubytování - chaty, kempy nebo penziony Máchovo jezero.

Zajímavé odkazy:
www.regio-mk.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (4)

 • Ráda sem jezdím se synem a take někdy i s přítelem. nKlůček jsme si oblíbili, protože tam není tak přeplněno, je tam krásně a hlavně večer je nádherně vidět západ slunce.
  Anonym
 • jojo také se mi tam líbilo, když mě mladej nabral tou svojí kládičkou a naúral ho do mě. Sem tak ječela,že to slyšeli na druhé straně jezera:-) no krása. Myslela jsem si že mi jeho péro proleze ž pusou:-)
  Anonym
 • moc hezky se mi tam prstila:-)
  Anonym
Celkem záznamů: 8
1 2 3

Zeptat se návštěvníků

 • Dobrý den, chtěkla bych příteloj dát k narozeninám bungee jumping, ale má narozeniny až teď a na máchovo jezero pojedem až o prázdninách, je možné si to nějako zamluvit? děkuji14. 05. 2013
  Anonym
 • Dobrý den je u vás možno skočit bungee jumping? a nebo jestli byste mi prosím neporadili kde se dá skočit v okrese Liberec děkuji moc 2. 04. 2009
  Hana
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni