Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře 4-sedačková lanová dráha, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví také kotvový lyžařský vlek. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Zalyžujete si zde na celkem 6.600m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený.

Ski areál Tanvaldský Špičák je velice dobře dostupný autem. Leží zhruba 110km severně od Prahy v obci Albrechtice v Jizerských horách. Příjezd po R10 do Turnova, dále přes Jablonec nad Nisou a Smržovku. V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek. Do ski areálu je možné vydat se i vlakem, V blízkosti nástupu na lanovku je vlaková stanice Tanvaldský Špičák.

Na parkovišti u lanovky /Tanvaldský Špičák I/ je umístěna půjčovna vybavení a ski servis MONTANA. Druhá pobočka je na parkovišti Tanvaldského Špičáku II a nabízí půjčovnu a lyžařskou školu. Výuka probíhá na dětském vleku či na uzavřeném dětském hřišti, které je vybaveno 20ti metrovým pojízdným koberce. Pouze škola SKI Bižu School nabízí po dobu výuky jízdné ZDARMA a přednost na vlecích.

Doba provozu
denně 8:00 - 16:00, večerní: 17:00 - 21:00

Ceny
Celodenní permanentka stojí 410 Kč, v hlavní sezóně (26.12. - 18.3.) 500 Kč. Cena jedné jízdy na sedačkové lanové dráze je 70 Kč.

Pokud se chystáte na lyže, využijte stránku Hory.cz a zjistěte aktuální sněhové zpravodajství na českých horách.

Zajímavé odkazy:
www.skijizerky.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

 • Hrozný, nejhorší sjezdovky, co jsme za poslední dobu zažili. Bohužel nemůžeme doporučit.
  Anonym
 • Výborné sněhové podmínky ...
  Anonym
 • dobrý
  Anonym
Celkem záznamů: 7
1 2 3

Zeptat se návštěvníků

 • utzjt19. 02. 2009
  fjtdzfk
 • Team up with friends and start a 1v1 Battle to show off your fighting and survival skills27. 07. 2022
  Anonym
 • A game that has never stopped being hot: Word games. You can play a lot of word games at word games, Experience with your children and friends will definitely be your good means. Help you learn as well as expand your min 4. 07. 2023
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni