Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře 4-sedačková lanová dráha, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví také kotvový lyžařský vlek. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Zalyžujete si zde na celkem 6.600m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený.

Ski areál Tanvaldský Špičák je velice dobře dostupný autem. Leží zhruba 110km severně od Prahy v obci Albrechtice v Jizerských horách. Příjezd po R10 do Turnova, dále přes Jablonec nad Nisou a Smržovku. V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek. Do ski areálu je možné vydat se i vlakem, V blízkosti nástupu na lanovku je vlaková stanice Tanvaldský Špičák.

Na parkovišti u lanovky /Tanvaldský Špičák I/ je umístěna půjčovna vybavení a ski servis MONTANA. Druhá pobočka je na parkovišti Tanvaldského Špičáku II a nabízí půjčovnu a lyžařskou školu. Výuka probíhá na dětském vleku či na uzavřeném dětském hřišti, které je vybaveno 20ti metrovým pojízdným koberce. Pouze škola SKI Bižu School nabízí po dobu výuky jízdné ZDARMA a přednost na vlecích.

Doba provozu
denně 8:00 - 16:00, večerní: 17:00 - 21:00

Ceny
Celodenní permanentka stojí 410 Kč, v hlavní sezóně (26.12. - 18.3.) 500 Kč. Cena jedné jízdy na sedačkové lanové dráze je 70 Kč.

Pokud se chystáte na lyže, využijte stránku Hory.cz a zjistěte aktuální sněhové zpravodajství na českých horách.

Zajímavé odkazy:
www.skijizerky.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

 • Výborné sněhové podmínky ...
  Anonym
 • dobrý
  Anonym
 • sůůůůpr vše supr počasí a krásný sních
  Anonym
Celkem záznamů: 6
1 2

Zeptat se návštěvníků

 • utzjt19. 02. 2009
  fjtdzfk
 • Gun Mayhem is an extremely interesting flash format shooting game developed by Kevin Gu.17. 05. 2019
  Anonym
 • Omlouvám se, cena týdenní je 2450 Kč pro dospělé a 1650 Kč pro děti do 12 let. Lze volit i alternativu "5 ze 7", kdy můžete lyžovat libovolných dní v týdnu a tato permanentka stojí 2050 Kč (resp. 1450 Kč pro děti).

  8. 02. 2008
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni