Chata Slovanka ubytování Janov nad Nisou

Fotografie uživatelů (10)

Chata Slovanka Chata Slovanka Chata Slovanka zobrazit všechny fotografie

Chata Slovanka

Horní Maxov 8, 46811 Janov nad Nisou

Telefon: +420 481 001 990

e-mail: [email protected]

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Chata Slovanka **

Chata Slovanka - je rodinný pension ( celý objekt je nekuřácký ) nacházející se cca 200 m od SKI areálu SEVERÁK, který poskytuje kvalitní ubytování za super ceny včetně stravovacích služeb zahrnující i možnost pitného režimu. Je tedy vhodným místem na Vaši dovolenou, víkend na kolech či jen pro pěší turistiku, nebo na lyžích na horské chatě Slovanka, která se nachází na nejvyšším vrcholu Hrabětic v Jizerských horách ( vedle rozhledny Slovanka - 820m n.m.), leží nedaleko lyžařského střediska Severák. Dále nabízíme možnost zajištění rautů, promocí i večírků až pro 50 osob. Stejně tak jsme vhodným místem pro uspořádání Školy v Přírodě, Lyžařské výchovně vzdělávací zájezdy či Zotavovací akce - krátkodobé pobyty ( školní výlety, soustředění apod. ). Čeká na Vás domácí česká kuchyně, čepované plzeňské pivo a domácí atmosféra rodinného přístupu celého personálu, ZDARMA WIFI po celém objektu a možnost KULEČNÍK -  POOL či ŠIPKY.V zimě možnost sáňkování u objektu chaty, parkování přímo u chaty na soukromém parkovišti  - zajištěno uzamykatelnou závorou. Okolí Hrabětic je též ideálním místem pro běžkaře a cyklisty - je zde nástup na Jizerskou magistrálu, nově k nám vede upravovaná běžecká stopa ze směru od Josefova Dolu a Horního Maxova.

Středisko Severák, které se rozkládá vedle kopce Slovanka – to znamená 4,9 km sjezdovek a  11 vleků, je  tím ideálem pro širokou vrstvu lyžařů od nejmenších po dospělé. Až tři kilometry sjezdových tratí jsou uměle zasněžované. Mírné i prudší svahy kopců jsou ideální jak pro začátečníky, děti i zkušené lyžaře. Pro děti je zde nově vybudované dětské vyžití na mírném svahu či lyžařská školička. V letošní sezóně bude mezi Severákem - Tanvaldským Špičákem a Bobovou dráhou v Janově nad Nisou jezdit SKIBUS, který je po prokázání se naším skipasem ZDARMA. Na 3 a vícedenní skipas zakoupený na Severáku bude možné lyžovat ZDARMA 1 den na Tanvaldském Špičáku a při prokázání se skipasem na Bobové dráze v Janově nad Nisou je možné získat jízdy ZDARMA.

Od parkoviště u Kapličky je možno si vybrat některou ze značených tras Jizerské magistrály.

Lokalita umístěná jen několik kilometrů od Jablonce nad Nisou i Bedřichova skýtá netušené možnosti zábavy, sportu a relaxace. V blízkosti okolí možno sběr hub a borůvek.

 

Neváhejte se za námi rozjet - těšíme se na Vaši návštěvu u nás.

 

 

Běžecké tratě - Jizerské magistrály, sjezdové tratě v lyžařském středisku Severák.Přehradní nádrž Josefův důl - největší zásobárna pitné vody v oblasti, rozhledny Královka, Černá Studnice; protržená přehrada na Souši, Jedlovy vodopády. Výborná dostupnost Liberce - cca 10km, zde je možno navštívit ZOO, Botanickou zahradu, aquapark Babylon ... Možnost ZDARMA navštívit místní sklárnu VITRUM.

 

 

 

Zaslat poptávku

Pokoje - Chata Slovanka

CHATA SLOVANKA NABÍZÍ TYTO MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ :

 

POKOJE

 

2 lůžkový pokoj  2x 3 lůžkový pokoj  3x 4 lůžkový pokoj  2x 5 lůžkový pokoj  1x 6 lůžkový pokoj  3x

 

11 pokojů má vlastní umyvadlo.

Dostatek sociálních zařízení pro ženy i muže (sprchy, WC) se nachází na patře - max. 3 pokoje na jedno sociální zařízení..

 

APARTMÁN

 

apartmán se sestává ze16 lůžek a nabízí 5 pokojů 2 lůžkový pokoj  1x 3 lůžkový pokoj  3x 5 lůžkový pokoj  1x

Apartmán má dvě vlastní sociální zařízení – vana se sprchou, WC.

 

 

CHATKY

 

 10x chatička  Chatičky jsou vždy čtyřlůžkové - 2x palanda  Kapacita celková je 40 lůžek  Sociální zařízení je k dispozici v hlavní budově Chaty Slovanka

 

Vlastní vaření není možné, ZAJIŠŤUJEME jak ubytovací služby, tak stravování.

 

Kapacita hlavní budovy 60 lůžek, možnost využití baru a restaurace s obsluhou.

Sociální zařízení pro restauraci či bar se nachází na patře restaurace a baru.

Kapacita restaurace 50 míst, bar 16 míst.

Další společenskou místnost s krbem a kapacitou cca 10 - 15 míst je také možno využít.

Zajišt'ujeme množstevní slevy, smluvní ceny rovněž.

Gastronomie - Chata Slovanka

OBČERSTVENÍ Provozní doba: denně od 10:00 hod. do 16:00 hod.

Chata Slovanka nabízí možnost rychlého občerstvení s kapacitou cca 20 míst. Mimo zimní období pak možnost venkovního posezení s kapacitou cca 30 míst.

Nápoje - teplé a studené - možno i sebou;  nanuky, poháry; suvenýry; pohlednice; turistické známky a turistické vizitky; mapy; magnetky; štempky; sušenky, čokolády a jiné pochutiny . . . .

Celý objekt je nekuřácký, samozřejmostí je pro Vás k dispozici dětská jídelní židlička a dětský hrací koutek, mimo zimní období pak venkovní hrací věž, pískoviště, hřiště pro míčové hry . . .

Okolí - Chata Slovanka

HISTORIE

Slovanka je 820 m vysoký zalesněný vrch v Maxovském hřebeni Jizerských hor nad Hraběticemi nedaleko lyžařského střediska Severák. Jeho jižní polovina náleží katastrálnímu území Horní Maxov (část města Lučany nad Nisou), severní polovina pak k. ú. Karlov u Josefova Dolu (část obce Josefův Důl); rozhraní probíhá přes vrchol. Kopec se dříve jmenoval Seibtův vrch (německy Seibthübel) podle svého majitele, jméno Slovanka nese po podnikové chatě, která na jeho vrcholu stávala. Od roku 1887 stojí na vrcholu hory nejstarší železná rozhledna v Čechách o celkové výšce 14 m.

Roku 1887 se jablonecká, janovská a hornokamenická sekce Horského spolku dohodly na výstavbě rozhledny na Seibtově vrchu. Protože stavební parcelu jim majitel vrchu, pan Seibt, poskytl bezplatně, zbývalo jen vybrat vhodný projekt. Zvítězil návrh zakoupit od vídeňské firmy Waagner jedenáctimetrovou litinovou konstrukci, která byla vystavena na výstavě pořádané ve Vídni.

Jediný zedník postavil během několika dní 3 m vysokou podezdívku, na které další tři dělníci sestavili dovezenou 11 m vysokou a 5,5 t těžkou konstrukci rozhledny během pouhých 17 dní.Jednotlivé kovové díly byly dovezeny až z Vídně. Vlastní stavbu provedli tři dělníci za 17 dní. Slavnostní otevření rozhledny se konalo 14. srpna 1887 a zúčastnilo se ho na 5000 návštěvníků, od kterých bylo na dobrovolném vstupném vybráno víc, než činila cena celé stavby včetně dopravy.

Roku 1895 vyhořela původní turistická chata, nová Chata „Slovanka“ pochází z roku 1928. Až do druhé světové války byla rozhledna udržovaná, poté však byl vstup jen na vlastní nebezpečí.

 

Kolem rozhledny postupem času vystupovaly do stále větší výše okolní smrky a snižovaly možnost výhledu, který je dnes již opět téměř kruhový. Hlavním problémem pro Slovanku v dalších letech byl velký nedostatek financí na její údržbu a tak chátrala a chátrala. A roku 1997 se stala nepřístupnou. Záchranu pro ní znamenalo vyhlášení technickou památkou roku 1999 a založení občanského sdružení na její záchranu 9. 7. 1999.

9.7.1999 však bylo v Lučanech n. Nisou založeno“Občanské združení na záchranu Slovanky“ , které založili: Ladislav Pivrnec (starosta obce Lučany) - jednatel, Jana Pauly, Jaroslava Slabá, Jan a Jiří Janatka, Petr Kurtin, Jan Nouza, Bohuslav Ottomanský, Jan Vecko, Jan Vítovec. Odborný odhad nákladů na provedení kompletní rekonstrukce zní na 350 tisíc. Kč. Na opravu částečně přispěje stát, hlavní část prostředků však půjde z příspěvků a darů institucí a jednotlivců.
To vše se zdařilo a 5.7.2000 došlo ke slavnostnímu otevření zrekonstruované Slovanky.
Její rekonstrukce přišla na 550 000 Kč.

Nyní je rozhledna volně přístupná a je otevřena denně.  Při návštěvě si již nevšimnete cedulek na každém schodu konstrukce, každý díl této stavby měl - má svého sponzora ( štítky již bohužel nenajdete, neb je nějaký nenechavec z větší části odcizil ) .

Dostupnost - Chata Slovanka

Chata Slovanka

GPS:  50°46′23.659″ N, 15°11′46.769″ E (50.773278° N, 15.196333° E)

ADRESA:

Chata Slovanka

Horní Maxov 8

Janov nad Nisou - Hrabětice

468 11


POKYNY PRO MOTORISTY:

Z Jablonce nad Nisou směrem na Bedřichov  a  Janov (značeno č.160, dle místního informačního značení INAS ), průjezd obcí Loučná, v Janově nad Nisou stále po hlavní, za kostelem u „Potravin Janov“  (po levé straně ) a restaurace „Na Rozcestí“ ( po pravé straně ) po cca 20m odbočte první možnou cestou doprava směrem na  hotel „Achát“ ( značeno ). Po hlavní stále směrem na Malý Semerink, kterým se projede až do Hrabětic na první křižovatku ( naproti ní je Pension HEIDI ), zde odbočte vpravo a po cca 200m je lyžařské středisko Severák ( značeno ), zde značeno směrovkou ( po levé straně okraje silnice ) a hned  před pokladnami budovy střediska SEVERÁK odbočte vlevo a cca po 500m je Chata Slovanka ( značena silnice jako slepá ).

POZOR v zimním období je tato trasa průjezdná pouze jako jednosměrná silnice směrem DOLŮ.

V zimním období je tedy nutno využít trasy přes Bedřichov, směrem na Hrabětice (značeno) , v Hraběticích příjezd k Hasičské Kapličce (po levé straně), u ní odbočte vpravo a stále rovně  k lyžařskému středisku SEVERÁK, zde značeno směrovkou po levé straně okraje silnice a hned vlevo před pokladnami budovy střediska SEVERÁK a cca po 500m je Chata Slovanka ( značena silnice jako slepá ).

AUTOBUSOVÉ  a VLAKOVÉ SPOJENÍ:

Autobus i vlak má zastávku  přímo v Jablonci nad Nisou, odtud městskou hromadnou dopravou BUS č.1 do Janova nad Nisou, zde přestup na BUS č.6, který Vás dopraví až do Hrabětic - zastávky Hasičská kaplička – rozcestí, zde se vydáte zpět směrem dolů, stále rovně  k lyžařskému středisku SEVERÁK, zde značeno směrovkou po levé straně okraje silnice a hned vlevo před pokladnami budovy střediska SEVERÁK a cca po 500m je Chata Slovanka

( značena silnice jako slepá ).

Lze dohodnout i vyzvednutí provozovatelem z Jablonce nad Nisou.

Další informace

DALŠÍ INFORMACE:

Lůžkoviny jsou k dispozici.Vezměte prosím vlastní ručníky a domácí obuv (přezůvky), děkujeme.

REKREAČNÍ POPLATEK:

Na místě je vybírán rekreační poplatek pro obecní úřad ve výši 14 Kč za osobu a den pobytu, poplatek se nevztahuje na děti do 18 let, důchodce nad 70 let a osoby invalidní.

Vyberte si nabídky ubytování Janov nad Nisou. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz

Chata Slovanka

Horní Maxov 8,Janov nad Nisou 46811

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: [email protected]

Chata Slovanka - galerie

Chata Slovanka - Hodnocení

0x
0x
0x
0x
0x