Rozhledna Tanvaldský Špičák

Rozhledna Tanvaldský Špičák

Severozápadním směrem se nad městem Tanvald zvedá vrchol Špičák ( 831 m.n.m.). Tanvaldský Špičák je vyhledávaným turistickým cílem a střediskem zimních sportů. Na vrcholku Špičáku najdeme turistickou chatu s rozhlednou. Vyhlídková věž nad chatou je vysoká 18 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 14 metrů. Rozhledna je veřejnosti přístupná po celý rok. Rozhledna nabízí krásné výhledy na Jizerské hory, Krkonoše a města rozkládající se v údolí pod vrcholkem. Pohodlně se na vrchol Špičáku dostaneme lanovkou z obce Jiřetín pod Bukovou. Z Jiřetína vede na vrchol také zelená turistická značka. Od železniční stanice v Tanvaldu se vydáme na Tanvaldský Špičák po zelené turistické značce. Z města Smržovka od železniční stanice Dolní Smržovka vede na Špičák nejprve modrá turistická trasa a přímo na vrchol k rozhledně pak zelená. Již v roce 1886 stávala na vrcholu Špičáku hospůdka, tato ale v roce 1905 vyhořela. V roce 1889 byla nedaleko hospůdky upravena skalní vyhlídka. Tanvaldská rozhledna byla na vrcholku vybudovaná v roce 1909 podle návrhu architekta Roberta Hemmricha. Na stavbě rozhledny se podílel německý horský spolek pro Ještědské a Jizerské hory. V roce 1910 byla k rozhledně přistavěna restaurace s několika pokoji. Dnešní podoba turistické chaty a rozhledny je z roku 1930.

OTEVÍRACÍ DOBA: Od května do září - denně mimo pondělí, 10:00 - 17:00. Říjen a listopad - pátek až neděle, 10:00 - 17:00.

Vstupné:

35,-Kč dospělí,

20,-Kč děti 5 - 15 let, senioři a ZTP

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Tanvald a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
www.tanvaldskyspicak.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • pěkné
    Anonym
  • nehezké
    Anonym
  • Jelikož bydlíme nedaleko, zúčastňujeme se prvomájového výstupu na Špičák. Jedeme vlakem na zastávku Dolní Smržovka a pak pěšky vzhůru na kopec.Odměnou je diplom (i pro pejsky) a volný vstup na věž. Letos se konal 10. ročník, teplé počasí a nádherný výhled. Zajímavé je, že letos 22.8.2009 rozhledna slaví 100 let, návštěvníky čeká letní slavnost se zajímavým programem. Láká mě to atak si těch 69 schodů na věž ráda zopakuji. Lidmila
    Anonym
Celkem záznamů: 6
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni