Zřícenina hradu Rotštejn

Všechny kategorie > Krajina > Zříceniny

Zřícenina hradu Rotštejn

Zřícenina skalního hradu, založeného koncem 13. století rodem Markwarticů, se nachází v jižní části Klokočských skal u Turnova. Obdobím rozkvětu byla především druhá polovina 14. století, kdy byl Rotštejn v majetku pana Ješka. Od 15. století pustl (pravděpodobně byl vypálen během husitských válek) a k urychlení tohoto procesu přispěla také přirozená eroze pískovce. Přesto se dochovala řada do skály vytesaných místností, hluboká studna, zeď se střílnami a zbytky zděného paláce. Z hradní věže je nádherný výhled na celé Klokočské skály. Celý prostor hradních trosek je zpřístupněn a udržován skupinou místních nadšenců a dobrovolným vstupným jim můžete přispět na další činnost (budování ochozů, údržba cest apod.). Kolem zříceniny vede několik velmi pěkných značených turistických stezek. Žlutá značka vás zavede dále do Klokočských skal, modrá pak do obce Koberovy.

Zajímavé odkazy:
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (6)

 • Byli jsme tam a bylo to bezva. Personál velmi vstřícný, hospůdka příjemná, cítíte se jak v trampském doupěti, kytary znějí prakticky neustále. Vřele doporučujeme! Anička a Pavel:-)
  Anonym
 • Pecka, jen si příště nezabouchnout klíče v autě, ale ochota místních je nekonečná :)
  MJ MJ
 • Paráda, hospoda hned pod hradem, super výhledy a dobře udržovaná zřícenina. Dokonce tam i zpívali historii hradu za doprovodu kytary.
  Anonym
Celkem záznamů: 4
1 2

Zeptat se návštěvníků

 • Krásné místo s krásným okolím. Při naší návštěvě nám hradní posádka dala na uvítání symbolický kousek chleba a ještě radost dětem vyprávěním pověsti. Vstupné je dobrovolné, rádi jsme přispěli. Dodatečně touto cestou moc děkujeme.10. 12. 2007
 • Ivy League Schools26. 07. 2020
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni