Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem ubytování Mosty u Jablunkova

Fotografie uživatelů (7)

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem zobrazit všechny fotografie

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Šance 239, 73998 Mosty u Jablunkova

Telefon: +420 481 001 990

e-mail: [email protected]

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Ubytování nabízíme ve dvoupodlažním rodinném domě. V I. patře jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky + dětská postýlka. V přízemí je bezbarierový vstup do domu až do standartně vybaveného obývacího pokoje (bez TV) a v něm v případě potřeby místa pro spaní na dvou rozkládacích gaučích.  Dále je tam kompletně vybavená velká kuchyň s plynovým sporákem a funkčními kachlovými kamny. Kuchyň slouží zároveň i jako jídelna. K dispozici je rovněž i lednice s mražákem. V domě jsou plně vybavená samostatná sociální zařízení, t.j. koupelna a WC. V domě je zavedený vodovod i s teplou vodou. Dům nemá ústřední topení a lokální vytápění si dle potřeby zajišťuji klienti sami. Palivo je ve sklepě a u hospodářských budov.

Ubytovací kapacita je celkem maximálně 10 dospělých osob + dítě do 3 let zdarma. Ubytování poskytujeme celoročně. S ohledem na režijní náklady ubytováváme minimálně 2 osoby a to v netopné sezoně (od 1.5. do 31.9.) minimálně na 2 noci a v topné sezoně (od.1.10. do 30.4.) minimálně na 3 noci. Jinak dohodou. V porovnání se srovnatelnými objekty jsme velmi levní a hostům, kterým záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin - dek, spacáků a prostěradel, což je pak zohledněno v nízké ceně za ubytování (od 100 Kč/os. a noc v letní sezoně a od 120 Kč/os.a noc v zimní sezoně). Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklizené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a při ukončení ubytování je předávají rovněž řádně uklízené, jinak tento úklid bude proveden za úhradu. V objektu se nekouří!

 

Zaslat poptávku

Pokoje - Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Chalupa je součástí historické hospodářské usedlosti, kde samostatný bývalý chlév dnes slouží i ubytovaným jako sklad nářadí a vybavení pro venkovní aktivity a zejména úschovna kol, motocyklů, lyží, kočárků a pod. V samostatné bývalé stodole je uloženo dřevo na otop. Parkování až 4 aut je možné na dvoře mezi těmito budovami. Vstup do přízemí chalupy je bezbarierový a ze vstupní části - chodby, je schodiště k ložnicím do patra, další do sklepa k uhlí a PBplynu. Ve vstupní části je rovněž umístěna lednice s mražákem a dvéře do velké spíže a dále dvéře do velké kuchyně, která je vybavena plynovým sporákem, kachlovými kamny, malou kuchyňskou linkou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvici a veškerým náčiním a nádobím potřebným pro přípravu pokrmů. Z kuchyně je vstup do samostatné koupelny s umyvadlem, vonnou a sprchou. Z kuchyně jsou rovněž dveře do obyvacího pokoje, který je vybaven sekretářem, skříni, dvěma stoly, 4 křesly a dvěma rozkládacímí gauči, použitelnými i jako lůžka. Obě ložnice v patře jsou vybaveny každá čtyřmi valendami. V jedné z nich je navíc dětská postýlka. Na přání hostů jim zabezpečujeme soukromí tím, že v případě obsazení jen jedné místnosti ostatní zůstávají neobsazené. Tomu je přizpůsoben i ceník a to tak, že je stanoven na jednotlivé místnosti, to znamená, že v případě ubytování jen 2 osob t.j. pro obývák, do 4 osob t.j. pro jednu ložnici a do 8 osob pro 2 ložnice. Požadované ubytování nad 8 osob je řešeno a oceněno jako přistýlka. Ubytování psa nebo kočky jen po dohodě za úhradu. U domu je zahrada s venkovním posezením, houpačka a pískoviště pro děti, ohniště, grill a pod.

Gastronomie - Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Stravování v chalupě nezabezpečujeme - hoste si vaří, resp. stravování si zajišťuji sami v okolních restauračních zařízeních, kde z hlediska gastronomie mohou ochutnat i regionální speciality místní slezské a goralské kuchyně.

Okolí - Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Výraznou charakteristikou chalupy je nádherná příroda, klid a soukromí. Údolí Filůvky je loukami otevřeno na jih a z ostatních stran je obklopeno lesy. Na lukách, kterými protéká potok žije pestrá flóra ( i  vzácné horské a bahenní druhy) a fauna (vedle běžné lesní zvěře i vzácné druhy - chřástal, mlok a sporadicky i rys a další). Chalupa je na jižním svahu masivu Velkého Polomu což umožňuje nádherné výhledy na hřebeny Javorníků a vrcholů Malé Fatry. Okolí Filůvky je velmi členité (hory, údolí, lesy, louky, pastviny), což umožňuje ubytovaným relaxační aktivity ve zdravé přírodě odpovídající všem věkovým skupinám i zdravotním stavům v každém ročním období.

Výrazným prvkem okolí je i sverázný región goralského Slezska jak u nás, tak i hned vedle, na Slovensku a v Polsku, který dodneska žije zejména ve folkloru, lidové tvořivosti a architektuře, což lze v mnoho místech  blízkého okolí sledovat, zaznamenávat a obdivovat.  

Dostupnost - Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Běžná dopravní dostupnost k chalupě je z centra Mostů u Jablunkova (od kostela nebo od nádraží) autobusem nebo autem (4 km) na Šance (místní část Mostů u Jablunkova) a to na křižovatku ke škole, (resp. k hospodě, resp. k tenisovému hřišti), což vše je u této křižovatky. Z této křižovatky je třeba jít, resp. jet kolem hospody po žluté turistické značce (neztratit ji!, sledovat ji!) do lesa a zde asi po 200 m na první odbočce odbočit doleva! (stále po žluté) asi 1,5 km, kde již je v zahradě se živým smrkovým plotem chalupa s čp. 239 Mosty u Jablunkova (dle této adresy se dá najít i v mapách na internetu). Při jízdě autem je třeba v lesním úseku cesty jet opatrně, silnička je úzká, zarostlá, nepřehledná a je třeba očekávat mot. vozidla i v protisměru. V zimě cesta bývá pluhovaná ale přesto doporučuji alespoň mít pro každý případ řetězy.

Další informace

Velkou devizou chalupy je čistá příroda a vzduch, nádherné výhledy na hory, lesy, procházky, houbaření, sběr lesních plodin. V okolí jsou trasy běžkařské, cyklo i pěší tůry. Dále jsou pro koupání k disposici přírodní nádrže, koupaliště, bazény, aquaparky a wellness centra (Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla). Pro lyžařské aktivity upravované běžkařské tratě a  sjezdovky s vlekami a umělým zasněžováním (Mosty, Rača, Severka, Armáda Dolní a Přelač Horní Lomná). Horské chaty (Kamenná chata na Velkém Polomě, Severka, Skalka, Studeničné, Gírová). Nádherné výlety, např. do pralesa Mionší (po Boubínu největší v ČR) v Horní Lomné, do kouzelného prostředí řeky Wisly a Olzy v polských Slezských Beskydech (Ustroň, Wisla, Koňakow, Jawořynka) a na Slovensko, na př. do kysuckého skanzenu na Vychylovce, Vrátné doliny a na Velký Kriváň v Malé Fatře, nebo stylové srubové horské chaty Husárik v Javornících. A přímo v obci, v Mostech u Jabl. můžete navštívit nebo zhlédnout řadu i stylových regionálních restaurací, např. v hotelu Grůň, pozůstatky středověkých pevností, přírodní památky, místa bohaté historie a zábavný areál (se slevou pro u nás ubytované) a v něm: skiareál, horskou bobovou dráhu, lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny a další. Rovněž je možno v okolí i blízkém zahraničí navštívit řadu poutních míst a sakrálních lidových vesměs dřevěných staveb.   

Vyberte si nabídky ubytování Mosty u Jablunkova. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Šance 239,Mosty u Jablunkova 73998

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: [email protected]

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem - galerie

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem - Hodnocení

0x
0x
0x
0x
0x