Suchdol nad Odrou

Všechny kategorie

Suchdol nad Odrou

Osada Suchdol byla založena v roce 1257. V tomto období osada patřila k fulneckému panství, které vlastnil Smil z Lichtenburka. Po té byl Suchdol součástí panství hradu Helfštýn a v roce 1475 byl opět připojen k panství Fulnek, které koupil Jan ze Žerotína. V roce 1806 se panství ujímá po předchozím častém střídání majitelů paní Truchsess-Waldburg-Zeil. Posledním majitelem panství byl do roku 1918 rod Chlumeckých-Bauerů. V roce 1730 byla v obci

postavena barokní fara v jejímž pravém křídle byla založena katolická škola. V letech 1852 až 1858 byl v Suchdole postaven evangelický kostel. Renesanční kostel Nejsvětější Trojice byl postaven v letech 1605 až 1614. V druhé polovině 19. století prodělal kostel přestavbu. V roce 1841 byla započata stavba železniční trati z Přerova přes Suchdol do Ostravy, která byla dokončena v roce 1847. V roce 1880 byla dokončena vedlejší železniční trať vedoucído Nového Jičína. V roce 1891 se započalo se stavbou druhé vedlejší železnice na trase přes Fulnek do Budišova nad Budišovkou. Suchdol nad Odrou leží severozápadním směrem od města Nový Jičín. K obci Suchdol patří nevelká obec Kletná, která je především rekreační obcí. Rozkládá se u východního okraje Kletenského lesa a byla tu vybudovaná vodní nádrž Kletná sloužící k rekreačním účelům. Na západním břehu vodní nádrže je kemp. Odjihovýchodního okraje obce Suchdol se rozkládá chráněné krajinná oblast Poodří a severozápadní část obce a osada Kletné leží v prostoru přírodního parku Oderské vrchy. Severním směrem od Suchdolu je město Studénka a severozápadním směrem se rozkládá město Odry. Suchdol je největší obcí v regionu Poodří. V Suchdole se nachází železniční uzel, jelikož tudy vede železniční koridor z Ostravy do Přerova. Ze Suchdola vede železniční trať doNového Jičína a druhým směrem přes Odry a Vítkov do Budišova nad Budišovkou. Na území obce se křižují lokální cyklistické trasy. Severovýchodním směrem ze Suchdolu dojedeme podél toku řeky Odry do Ostravy. Vydáme-li se cyklostezce severozápadním směrem zavítáme do města Odry či do oblasti Oderských vrchů. Obcí prochází žlutá turistické trasa a u zdejšího nádraží je výchozí bod modré turistické značky. Jižním směrem po žluté dojdemedo obce Starý Jičín a ke zdejší zřícenině Starojického hradu. Severozápadním směrem po žluté se vydáme k vodní nádrži Kletná. Modrá turistická trasa nás povede severovýchodním směrem podél toku řeky Odry do Studénky.

Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Suchdol nad Odrou. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
Rezervujte si stůl online do Restaurace Barton City a poznejte své nové gastronomické okolí.
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.