Pramen Jičínky

Všechny kategorie > Krajina > Přírodní zajímavosti

Pramen Jičínky

Pramen potoka Jičínka najdeme v nadmořské výšce 750 metrů na jižním úbočí vrcholku Velký Javorník ( 918 m.n.m.). Přímo k pramenu vede červeně značená turistická trasa z Velkého Javorníku. Nad pramenem je vybudovaná stříška a je upraven jako horská studánka. V blízkosti pramene je postaveno odpočinkové zastřešené místo s lavičkami. Říčka Jičínka dále teče severozápadním směrem přes obce Veřovice, Mořkov, Životice a město Nový Jičín. Protéká obcí Kunín a severním směrem od obce ústí do řeky Odry.

Rozcestí Pramen Jičínky je orienteační místo na červené turistické značce. Rozcestník je umístěn u odbočky z turistické trasy k pramenu řeky Jičínky, který se nachází 300 metrů severně od rozcestí. V sousedství rozcestníku je několik laviček a jedna z nich má vybudovanou stříšku. Tímto místem prochází trasa naučné stezky Veřovické vrchy a u rozcestníku je umístěna informační tabule naučné stezky. Červená turistická trasa procházející rozcestím má výchozí bod na vrcholku Velký Javorník ( 918 m.n.m.) a tvoří v těchto místech hřebenouvou túru. Po červené můžeme dojít k železniční stanici v obci Hostašovice. Dostupné pěšky, horské kolo

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Veřovice na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • Moc pěkný turistický výstup.
    Anonym
  • Pramen Jičínky znám, bydlím tu, je to nejhezčí vycházka se psem, jezdí tu i cyklisti. Jde se lesem, mí psi to tu vždycky měli rádi. Jestli budete mít cestu kolem, doporučuji vyzkoušet.
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
Dárkové poukazy