Penzion Betlém ubytování Hlinsko

Fotografie uživatelů (12)

Penzion Betlém Penzion Betlém Penzion Betlém zobrazit všechny fotografie

Penzion Betlém

Veleslavínova 1612, 53901 Hlinsko

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Penzion Betlém ***

V hlineckém skanzenu Betlém se nachází penzion vybudovaný v roce 2004 s příznačným názvem " Betlém " Z části roubená a z části zděná budova byla postavena v duchu původní hlinecké architektury. Kapacita penzionu je 5 dvoulůžkových pokojů, 2 třílůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, 1 dvoupokojový apartmán s možností 2 přistýlek na rozkládací pohovce v obývacím pokoji. Také je možno využít 2 dvoulůžkové pokoje v restaurantu Hospoda u sv. Huberta. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, 3 z nich TV se satelitem, nábytkem z masivu. Topení je centrální plynové. Město Hlinsko leží 582 metrů nad mořem na Českomoravské vysočině, v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. V jeho okolí jsou překrásné přírodní scenérie, dosud nenarušené civilizací. Ovzduší na hlinecku patří k nejčistším v České republice. Všechny tyto skutečnosti přímo nabízejí našim hostům využití k rekreačním a sportovním zážitkům. Značené cyklotrasy několik desítek kilometrů dlouhé, zavedou návštěvníky do překrásných míst Českomoravské vysočiny, k ptačím rezervacím, skalním útvarům Svratecka i historickým památkám. Pěší turisté mohou podle svých sil a schopností prožít nezapomenutelné zážitky v celém regionu Hlinecka. Sportovně zaměřeným hostům nabízíme širokou škálu jejich vyžití. Mj. devíti jamkové golfové hřiště ve Svobodných Hamrech, v zimním období běžecké tratě i sjezdové lyžování přímo v městě Hlinsku, surfing na vodních nádržích v okolí Hlinska, plavecký bazén se saunou v městě Hlinsku, zimní stadion s ledovou plochou, značené cyklotrasy v okolí Hlinska. Náš penzion zajistí pro své hosty i rybářské a myslivecké vyžití , sportovní létání, vyhlídkové lety, projížďky bryčkou a podle přání i jiné služby. Nutno dojednat předem nejméně 14 dnů před příjezdem. Stravování pro naše hosty je zajištěno v restaurantu Hospoda u sv.Huberta, který je vzdálen od penzionu caa 40 metrů. Specialitou Hospody u sv.Huberta je celoročně čerstvá zvěřina a čerství pstruzi. Pokrmy připravujeme na ohni z bukového dřeva. Na přání připravíme sele, krůtu nebo divočáka na rožni. Kapacita hospody je 50 míst restaurace, 28 míst Klub pod střechou, 10 míst salónek a 80 míst zahrádka. Čepujeme česká piva Plzeň, Rychtář, Lobkowitz. Ke stravování je možné využít také zařízenou kuchyňku přímo na penzionu pro přípravu jednoduchých jídel.

Zaslat poptávku

Pokoje - Penzion Betlém

Dvoulůžkový pokoj: - je vybaven nábytkem z masivu, 2 postele, noční stolek, stolek ratanový, 2 křesílka nebo taburety z ratanu, šatní skříň, lampička. - sprchový kout, umyvadlo, WC v každém pokoji pod vlastním uzavřením. Třílůžkový pokoj: - vybaven stejně jako dvoulůžkový pokoj, avšak se 3 postelemi a možností 1 přistýlky. Apartmán: - jedná se o dvoupokojový apartmán pod vlastním uzavřením se samostatným vchodem, ložnice disponuje 2 postelemi, nočními stolky, lampičkami, v obývacím pokoji je rozkládací pohovka - s možností 2 přistýlek - vhodné pro děti, ratanový stolek a 2 taburety, skříň, lednička, koupelna - sprchový kout, umývadlo a WC.

Gastronomie - Penzion Betlém

Na penzionu je pouze vlastní zařízená kuchyňka sloužící k přípravě jednoduchých jídel samotnými klienty. Zájemci požadující snídani, polopenzi nebo plnou penzi se stravují v restaurantu "Hospoda U Sv. Huberta" vzdáleném 40m od penzionu, rovněž v památkové zóně Betlém, přičemž snídaně se podávají nejdříve v 07:30 hodin, jinak po dohodě s personálem kuchyně lze dojednat skladbu jídel, případně přípravu mas na grilu /sele, krůta, jehněčí/ nebo pstruhů. Dále je možné využít českou kuchyni i v systému závodního stravování - výběr ze 3 jídel denně.

Okolí - Penzion Betlém

Penzion Betlém se nachází ve středu města Hlinsko na okraji památkově chráněné místní části zvané Betlém. Jedná se o soubor lidových staveb - skanzen - kde se nachází již zmíněný restaurant "Hospoda U Sv. Huberta, Kavárnička na Betlémě, Cukrárna Na kamenném schodě, Čajovna, Prodejna se suvenýry. Zde na Betlémě se také konají známé folklórní slavnosti tzv. Adámkovy slavnosti, výstavy hlineckých řemeslníků z dob minulých, jarmarky a další kulturní akce.

Dostupnost - Penzion Betlém

Město Hlinsko je dostupné jak vlastní dopravou, tak také železniční a autobusovou dopravou. Od nádraží se penzion nachází do 300m.

Ubytování Hlinsko – vyberte si z nabídky prověřeného a kvalitního ubytování na partnerském portálu Hotel.cz. Žádné platby předem garance nejnižší ceny.

Penzion Betlém

Veleslavínova 1612,Hlinsko 53901

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: [email protected]

Penzion Betlém - galerie

Penzion Betlém - Hodnocení

5x
1x
0x
0x
0x