Zámek Slatiňany

Zámek Slatiňany

Na úpatí Železných hor byl v letech 1580-90 vystavěn renesanční zámek. Patrový trojkřídlý objekt postavil pro bohatého pražského měšťana Bohuslava Mazance z Frymburka stavitel Oldřich Avostalis. Koncem 18. a v 19 stol. prošel novogotickou úpravou, přistavěli věže a nové severní křídlo, které propojili chodbou s romanticky upraveným kostelem sv. Martina. V zámku je hippologické muzeum, založené v roce 1947, obsahuje přes dva tisíce exponátů zaměřených na dějiny chovu koní (obrazy, grafiky, plastiky, porcelán, gobelíny). Nechybí přehlídka postrojů a sedel pro koně. Součástí zámku je přilehlý park.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Slatiňany na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • Zámek je sice nevelký, ale prohlídka byla fantastická. Zajímavé vyprávění o knížecí rodině na zámecké trase a netradiční povídaní šikovného průvodce na trase o koních. Park je fantazie... DOPORUČUJI!
    Anonym
  • Krásný leč malý zámek, zajímavě podaný výklad!! Bavil i děti:-)rnNám se tady moc a moc líbilo!! Děkujeme a doporučujeme!!
    Anonym
  • Je to moc krásný zámek s nádhernou zahradou.V hřebčíně se nám také moc líbilo.Vřele doporučuji.Musím také pochválit průvodce jak na zámku tak v hřebčíně.Byl to moc pěkný výlet E+Z+D+S
    Anonym
Celkem záznamů: 8
1 2 3
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni