Zámecké apartmány Litomyšl ubytování Litomyšl

Fotografie uživatelů (3)

Zámecké apartmány Litomyšl Zámecké apartmány Litomyšl zobrazit všechny fotografie

Zámecké apartmány Litomyšl

Jiráskova 133 (zámek), 57001 Litomyšl

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Zámecké apartmány Litomyšl

Dvou až čtyřpokojové byty v bývalém zámeckém pivovaru, v němž se narodil hudební skladatel Bedřich Smetana. Ze všech apartmánů je úchvatný výhled do prvního zámeckého nádvoří a na průčelí zámku s bohatou sgrafitovou výzdobou. Jejich dobové i designové zařízení připomíná bohaté kulturní tradice Litomyšle, zároveň jsou však uzpůsobeny k pohodlnému pobytu. V každém apartmánu je koupelna s vanou nebo se sprchovým koutem, WC, televize, bezplatné Wi-Fi a dobře vybavená kuchyň s varnou deskou, mikrovlnou troubou, chladničkou a bohatou sadou pro vaření i servírování.

Zaslat poptávku

Pokoje - Zámecké apartmány Litomyšl

Přímo nad rodným bytem hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází apartmán HUDEBNÍ o velikosti 72 m2, zařízený v měšťanském stylu 19. století. Přijímacímu salonu dominuje posezení s výhledem na zámek, velká ložnice je vybavena dvoulůžkem (délka 195 cm, šířka 200 cm), v malé ložnici jsou dvě samostatné postele (délka 180 cm, šířka 90 cm). Centrální místností je jídelna s kuchyní, součástí apartmánu je koupelna s vanou a samostatné WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. V apartmánu je k dispozici SMART TV. Hudební aktivitou je kvalitní aparatura s gramofonem a deskami různých žánrů.

VÝTVARNÝ apartmán je vytvořen z bytu, ve kterém pobývali čtyři vynikající čeští výtvarníci Olbram Zoubek, Václav Boštík, Zdeněk Palcr a Stanislav Podhrázský, když v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století restaurovali sgrafitovou výzdobu litomyšlského zámku. Vstupní místnost tuto dobu připomíná, je však zároveň jídelnou a kuchyní. Druhá místnost je přepážkou rozdělena na ložnici s širokým dvoulůžkem (délka 205 cm, šířka 180 cm) a obývací část s rozkládací pohovkou a dvěma relaxačními křesly. Koupelna je vybavena sprchovým koutem a WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Výtvarnou aktivitou je malířský stojan s potřebami pro vlastní ztvárnění návrhu sgrafit. Velikost apartmánu je 89 m2.

LITERÁRNÍ apartmán ve druhém patře připomíná řadu spisovatelů, kteří v Litomyšli žili a tvořili. Knihy Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Terézy Novákové, Jana Nerudy a dalších zaplňují knihovnu ve vstupní chodbě. Barevné ladění prostorného obývacího pokoje s kuchyňským a jídelním koutem je černé a bílé jako vytištěná stránka. K odpočinku je připravena rohová rozkládací pohovka, k četbě relaxační křeslo se stolečkem. Světlá a slunná ložnice s dvoulůžkem je zařízena ve středomořském stylu, připomíná Martina Kabátníka, jednoho z prvních autorů cestopisů. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Literární aktivitou je stůl s psacím strojem, notebookem a tiskárnou pro zaznamenání vlastních autorských počinů. Velikost apartmánu je 76 m2.

Gastronomie - Zámecké apartmány Litomyšl

Apartmány jsou dobře vybaveny pro vaření a servírování, předpokládá se proto vlastní stravování. Snídani mimo objekt je možno zajistit za poplatek. 

Okolí - Zámecké apartmány Litomyšl

Apartmány se nacházejí přímo v areálu hlavního turistického lákadla Litomyšle, nádherného renezančního zámku. Kromě jeho prohlídkových okruhů je zde možno navštívit zámecké sklepení se stálou expozicí soch Olbrama Zoubka a známou plastikou Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy Srdce pro Václava Havla, vytvořenou z vosku svíček, zapálených na pietních místech po smrti prvního českého prezidenta. Na zámku je též městská obrazárna s pozoruhodnou sbírkou obrazů slavných českých autorů 19. a 20. století a v areálu je možno absolvovat aktivity profesionálně vedeného dětského programu (http://zamecke-navrsi.cz/detsky_program). Na zámku se každoročně v období června a počátku července koná mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl, nejstarší a největší open air festival klasické hudby v České republice. Sama Litomyšl je malebným historickým městem s bohatou kulturní tradicí, známým však i kvalitní současnou architekturou a mimořádně nabitým kulturním a společenským programem. K dispozici je také řada sportovišť, venkovní i krytý bazén s toboganem, tenisová hala, squash, bowling, kulečníková herna, cyklostezky, jezdecký areál, fotbalgolfové hřiště a další.

Dostupnost - Zámecké apartmány Litomyšl

Litomyšl leží na mezinárodní silnici E442 (35), autobusová zastávka Litomyšl je součástí velkého množství dálkových tras, křižujících republiku. Autem z Prahy jeďte na Hradec Králové po dálnici D11 a na jejím konci můžete využít první úsek rychlostní silnice R35 směr Pardubice. Na obřím visutém kruhovém objezdu u Opatovic se však dejte zpět do Hradce Králové a z Hradce Králové pokračujte na Vysoké Mýto, Brno. Na této silnici není mnoho míst k předjíždění a bývá přetížena kamiony, přesto trvá projetí trasy z Prahy-Černého mostu před litomyšlský zámek 95 minut. Cesta po D1 do Havlíčkova Brodu a potom přes Vysočinu sice skýtá krásné vyhlídky na okolní krajinu, je ale mnohem delší a pomalejší. Železniční doprava je též možná, cílová stanice je Česká Třebová, odkud bývá přípoj do Litomyšle autobusem (13 km). Romantici mohou vystoupit v Chocni a pokračovat "motoráčkem" na konečnou do Litomyšle. Těch 20 km ale trvá hodinu...

V Litomyšli Vás k zámku nasměrují četné informační tabule. Takzvané "zámecké návrší" se zvedá nad hlavním náměstím a nelze je přehlédnout.  

Ubytovat se můžete v příjezdový den od 14.00 hod., prosíme o uvolnění apartmánu do 10.00 hodin, pokud se nedohodneme jinak. 

Recepci apartmánů naleznete v informačním centru před vstupem do zámeckého areálu. Otevřeno je celoročně od 9 do 16 hodin, během letní sezóny od 8 do 18 hodin. Ubytování mimo tuto dobu je také možné, klíč uložíme do schránky s kódem. Prosíme o předběžné sdělení času příjezdu, abychom způsob předání klíče dohodli.

Další informace

Cena zahrnuje spotřebované energie, místní poplatky a DPH, ložní prádlo, sadu ručníků a závěrečný úklid. Během pobytu se úklid neprovádí, výměna ručníků či ložního prádla na požádání. K dispozici dětská postýlka, obchody a restaurace jsou v centru města vzdáleném cca 300 m, nestřežené parkování je možné v Jiráskově ulici před zámkem bezplatně nebo na zámeckém náměstí za poplatek 50 Kč/den, místo však nelze rezervovat předem. Nejsou dovolena žádná domácí zvířata. Na vyžádání připravíme dětskou postýlku. Až dvě přistýlky ve Výtvarném a Literárním apartmánu jsou pro děti do 12 let zdarma.

Ubytování Litomyšl – vyberte si z nabídky prověřeného a kvalitního ubytování na partnerském portálu Hotel.cz. Žádné platby předem garance nejnižší ceny.

Zámecké apartmány Litomyšl

Jiráskova 133 (zámek),Litomyšl 57001

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: apartman-bedricha-smetany@hotel.cz

Zámecké apartmány Litomyšl - galerie

Zámecké apartmány Litomyšl - Hodnocení

0x
0x
0x
0x
0x