Pension Konopiště ubytování Benešov

Fotografie uživatelů (15)

Pension Konopiště Pension Konopiště Pension Konopiště zobrazit všechny fotografie

Pension Konopiště

Benešov-Konopiště 30, 25601 Benešov

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Pension Konopiště ****

Chcete strávit romantickou noc s přítelkyní a požádat jí o ruku, romantické líbánky, týdenní klidnou rodinnou dovolenou nebo se jen na chvíli zastavit v srdci Čech během Vaší služební cesty a sejít se v klidu s důležitými obchodními partnery? Pension Konopiště Vám splní všechna tato přání.

Uprostřed nádherné přírody v podzámčí nejkrásnějšího z českých zámků můžete najít klid, romantiku, ideální prostředí pro děti a přitom být ve středu České republiky, nedaleko od Prahy a být ve spojení s celým světem, svojí rodinou či firmou přes pokojový PC. Exklusivitou Pensionu Hotelu Konopiště je nejen jeho poloha na Konopišti, ale také jeho umístění v budově Muzea historických motocyklů. Přes velkou prosklenou výlohu snídaňové místnosti můžete obdivovat krásu části největší české expozice motocyklových veteránů – prohlídka muzea s odborným průvodcem je pro naše hosty zdarma. Ke každému našemu hostu máme individuální přístup a snažíme se mu snést Modré z nebe.

Zaslat poptávku

Pokoje - Pension Konopiště

Pro zamilované

romantické apartmány pro zamilované zařizování svateb na zámku Konopiště týdenní svatební cesta v našem pensionu s 30% slevou, pro páry které se braly méně než 2 roky před návštěvou pensionu zařízení svatební hostiny na Konopišti nebo v Benešově splníme i vaše speciální přání (jízdu kočárem na Konopiště, hostina pod širým nebem apod.)

Pro podnikatele a managery

všechny pokoje jsou vybaveny PC s internetem okolí pensionu je pokryto WiFi řiďte svoji firmu přímo z Pensionu Konopiště, dopřejte si 1 – 3 denní pauzu a buďte přesto ve spojení se svojí společností dlouhodobé pronájmy apartmánů

Pro rodiny s dětmi

dětské pokoje zapůjčení herní konzole velké dětské hřiště u pensionu zapůjčení kol v blízkosti pensionu minigolf, bazény, možnost sjetí řeky Sázavy, jízdu na koni, tenisové kurty, squash, golfové hřiště, kroketové hřiště, možnosti rybaření a houbaření

Gastronomie - Pension Konopiště

V nedalekém Benešově najdete velký výběr kvalitních restaurací, kaváren, cukráren nebo klubů. 

Okolí - Pension Konopiště

Zámek Konopiště se nachází 35 kilometrů jižně od hlavního města České republiky Prahy. Konopiště je právem pokládáno za jeden z nejkrásnějších českých zámků a také za zámek s nejkrásnějšími sbírkami a mobiliářem. Návštěva České republiky by nebyla úplná bez návštěvy sídelního zámku Františka Ferdinanda d‘Este – následníka rakousko-uherského trůnu a charismatického muže, jehož zavraždění ( 14.6.1914 Sarajevo, Srbsko ) odstartovalo 1. světovou válku, ve které zemřelo 25 milionů lidí.

Hrad Konopiště byl založen jako gotická pevnost po vzoru francouzských kastelů koncem 13.století, pravděpodobně biskupem Tobiášem z Benešova. První zásah do středověké struktury hradu byl proveden koncem 15.století  Jiřím ze Šternberka, dále pak začátkem 17.století Hodějovskými z Hodějova. V barokní rezidenci proměnili Konopiště v 18.století Vrtbové z Vrtby. Arcivévoda František Ferdinand d´Este, který koupil zámek roku 1887 od Lobkowitzů, přebudoval Konopiště na velkolepé sídlo budoucího císaře. Bohužel roku 1914 je i s chotí Žofií zavražděn v Sarajevu a tím vznosná éra zámku končí. Tři osiřelé děti jsou vystěhovány a zámek je vyvlastněn. Nyní však pravnučka Františka Ferdinanda, kněžna Sofie z Hohenbergu žádá o jeho navrácení, a to i včetně muzeálních sbírek, jejichž základ pochází z dědictví Františka Ferdinanda po Modenském vévodovi.

Lokalita Konopiště, přímo ve středu Čech, je předurčena jako vstupní brána do České republiky a výchozí bod Vaší rodinné dovolené, ale i služební cesty či líbánek. Náš pension nabízí klid, ale i spojení s celým světem přes počítač s internetovým připojením z každého pokoje a současně snadnou dostupnost kteréhokoli místa v Česku. Individuální až rodinný přístup ke každému našemu hostu a jeho přáním jsou samozřejmostí .

Pension Konopiště se nachází uprostřed překrásné přírody přímo ve středu rozlehlého konopišťského zámeckého parku. Konopišťským parkem často jezdívala na projížďky vévodkyně Žofie a z nedalekých lesů se ozývala střelba při lovech jejího chotě arcivévody Františka Ferdinanda. A když se v rychlém běhu dnešní doby na chvíli zastavíte a zaposloucháte do šumění staletých stromů, tak možná někde mezi nimi zahlédnete i grandiózní postavu Františka Ferdinanda na cválajícím koni. Kdo ví…

Další informace

V blízkém okolí Pensionu Konopiště jsou dvě překrásná golfová hřiště. První z nich je Golf Resort Konopiště, které nabízí dvě mistrovská osmnáctijamková hřiště a jedno devítijamkové hřiště pro veřejnost. Druhé je golfové hřiště Štiřín, které nabízí devítijamkové hřiště. Toto hřiště v areálu zámku Štiřín je umístěno v anglickém zámeckém parku s nádhernými přírodními scenériemi.

Kromě rybníků v okolí, také několik bazénů v Benešově a velký areál na Měříně, kde kromě bazénu je i možnost zahrát si tenis, squash, bowling ...

Zámecký park a okolní lesy jsou přímo rájem houbařů a pro rybaření nabízí Konopiště a okolí přímo vynikající podmínky. Konopišťský rybník (200 metrů od pensionu), Konopišťský potok (přímo u pensionu), řeka Vltava nebo řeka Sázava.

Máte-li zájem o další ubytování Benešov, navštivte partnerský portál hotel.cz a vyberte si z nabídky prověřených hotelů a penzionů

Pension Konopiště

Benešov-Konopiště 30,Benešov 25601

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: [email protected]

Pension Konopiště - galerie

Pension Konopiště - Hodnocení

3x
0x
0x
0x
0x