Zámek Mělník

Zámek Mělník

Zámek Mělník je v současné době jednou z nejatraktivnějších památek ČR. Navštivte místo, kde v minulosti žilo 23 českých královen a princezen. Můžete obdivovat unikátní prostory, mezi které patří Velký sál s jedinečnou sbírkou map všech evropských měst 17. století. Podobnou sbírku vlastní pouze švédský král Karel XVI. Gustav. Dále navštívíte majestátní Koncertní sál, ve kterém se v současnosti konají reprezentativní akce, plesy a slavnostní galavečery. Za prohlídku jistě stojí i slavná Kaple, zasvěcená svaté Ludmile, kterou nechala postavit Eliška Pomořanská, manželka českého krále Karla IV. Dále navštívíte Velkou jídelnu svatého Václava, zdobenou zlatem; Dětský pokoj s hračkami a nábytkem z konce 19. století; Velkou ložnici automobilového závodníka Jiřího Kristiána; Pracovnu habsburského kancléře Augusta Longina; Zelený salon, Rytířský sál i schodiště zdobené loveckými trofejemi. Součástí expozice jsou i obrazy slavných mistrů, např. Karla Škréty, Petra Brandla, J.C.Lotha, P. Veronese a dalších. Můžete navštívit i zámecké sklepy ze 14. století, jejichž základy nechal postavit sám Karel IV. V současnosti zde probíhají řízené degustace slavného Lobkowiczkého vína včetně Ludmily pod vedením zámeckého sklepmistra.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Mělník. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.lobkowicz-melnik.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

 • Expozice zámku je pěkná, lidé milína cukrárna velmi příjemná. Je pěkné, že památka, kterou jsem celý život viděla uzavřenou je dnes zpřístupněna.Doporučuji a děkuji Lokovicům , že nám to umožnili.
  Anonym
 • Bylo to krásné.
  Anonym
 • Nádhera!Zámek Mělník ožil.nPři mé poslední návštěvě zámku Mělník na mě dýchnul středověk. Připadala jsem si jako v jiném světě, jako "v pohádce". Mé myšlenky ubíhaly daleko do minulosti při jedinečném pohledu na soutok dvou největších českých řek Labe a Vltavy. nPřeju Vám ten zážitek!nPříjemný den.nEva Tichán
  Anonym
Celkem záznamů: 4
1 2

Zeptat se návštěvníků

 • S.g. Damen und Herren !
  bitte um Bekanntgabe ob am:
  1 . und 2. Mai das Schloss mit allen Räumen besichtigt werden kann . Danke!
  marianne.rheden@leica-microsystems.com24. 03. 2009
  Marianne Rheden
 • Ich denke, Du bist eine alte Bekannte von mir. War Dein Name einmal Kollar?
  Grüße Ch. 9. 06. 2009
  Anonym
 • Best content and article.
  transport company Preston 2. 06. 2021
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni