Muzeum socialistických vozů - Kozovazy

Muzeum socialistických vozů - Kozovazy

Nedaleko od Prahy v malebné vesničce Kozovazy vzniklo muzeum automobilů, které se zrodily v dobách kdy u nás a v okolních tzv. spřátelených zemích panoval reálný socialismus. Jsou zde k vidění vozy, se kterými jsme se ještě před několika lety proháněli po silnicích, či na ně stáli frontu před národním podnikem Mototechna. Muzeum bylo otevřeno symbolicky dne 21.8.2011. Našlo zázemí přímo v areálu rodinného pensionu Lony, který vznikl citlivou rekonstrukcí statku, jehož historie sahá až do osmnáctého století. Muzeum je zde situováno v prostorách původních stodol z počátku 20. století. Návštěvníci si mohou prohlédnout výběr vozů, které jsme v minulosti běžně potkávali na našich silnicích. Naprostá většina tuzemských motoristů té doby měla jasno – ctila domácí značku Škoda a její dlouholetý bestseller s motorem vzadu! Základ proto tvoří celá škála těchto vozů včetně Š 120L, jejíž prvním majitelem byl bývalý pan prezident Václav Klaus. Nechybějí ani vozidla Veřejné bezpečnosti, pohřební služby, autoškoly či sanitka 1203. K vidění je také luxusní Tatra 603, ze SSSR Moskvič, Žigulíky i Volga Gaz 24 v barvách VB, rumunská Dacia 1300 a nesmí chybět ani legenda DDR Trabant 601. Jedná se o stálou expozici do které vozidla zapůjčila parta nadšenců. Vozidla se budou průběžně obměňovat a doplňovat. Po předchozí dohodě je možné organizovat projížďky ve vybraných automobilech a chystá se i půjčovna ! V kombinaci s dobrou dostupností z Prahy je Muzeum socialistických vozů ideální místo pro víkendové výlety celé rodiny. V místní restauraci U Lonských si můžete pochutnat na vynikající kuchyni obohacené o tradiční staročeské pokrmy.

Čeká Vás klidné romantické rodinné prostředí, dětský koutek a v muzeu na Vás dýchne atmosféra doby nedávno minulé. Muzeum socialistických vozů se nachází ve vesničce Kozovazy, jen 12 minut cesty po dálnici D11 z Prahy – Černý Most směrem na Hradec Králové (exit 8). Případně z Černého Mostu přes Horní Počernice směr na Poděbrady, za Nehvizdy druhou odbočkou do prava a přijedete přímo do Kozovaz. Orientujte se podle směrovek na pension LONY.

Vstupné: - dospělí: 50,-Kč - studenti a důchodci: 30,-Kč - děti do 6-ti let: zdarma

Otevírací doba: - víkendy a svátky od 10:00 do 16:00 hod. - prázdninový provoz denně mimo pondělí od 10:00 do 16:00 hod.

Správce: tel.: +420 732 112 612 e-mail: ladamichelin@seznam.cz Průvodce: tel.: +420 604 870 138 e-mail: s.formanek@email.cz Jednatel: Jiří Hladík tel.: +420 773 681 763 e-mail: muzeum@youngtimerclassic.com

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Mochov na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.socialist-cars.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni