Drbákov - Albertovy skály

Všechny kategorie > Krajina > Přírodní zajímavosti

Drbákov - Albertovy skály

Národní přírodní rezervaci Drbákov - Albertovy skály najdeme na pravém břehu údolní nádrže Slapy a severně od obce Nažlovice. Tato oblast byla vyhlášena Národní přírodní rezervací v roce 1933, zaujímá rozlohu 64,29 ha a je v nadmořské výšce 270 - 477 m.

Národní přírodní rezervaci Drbákov - Albertovy skály tvoří zachovalé přirozené společenství na slunných skalních srázech a skalních sutích s bohatým výskytem silně ohroženého tisu červeného. Na skalách a v jejich okolí se daří doubravám a dubohabrovým hájům. Kromě tisu červeného se tu vyskytuje také tis keřový, především na stráních Drbákova. Ze živočichů tu můžeme spatřit ještěrku zelenou, užovku hladkou či výra. Oblastí přírodní rezervace vede žlutá turistická značka z Nažlovic a trasa naučné stezky Drbákov - Bílé skály - Albertovy skály.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Nalžovice na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.blanik.ochranaprirody.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

  • Super výlet, na Alberotvých skalách se nám moc líbilo. Stezka je celkem dobrodružná - kopce jsou velmi prudké, místy je nutné se přidržovat řetězů, takže super zážitky :) A ten překrásný výhled ze skal každopádně stojí za to.
    Poznámka: ačkoli jsme někde četli, že se stezka nedá zkrátit a musí se absolvovat celá (cca 3-5h), tak nám se povedlo přejít od bodu 11 k bodu 6 (stezku jsme šli obráceně, začínali jsme od konce) po lesní cestě, čímž jsme si ji zkrátili na polovinu :)
  • Je obdivuhodné, jakou krásnou scenérii dokáže vytvořit řeka, sklánějící se před majestátností skal. Řeka se krásně třpytí a pomalu plyne, v létě obohacena křikem a smíchem dětí z dolejšího tábora Častoboř.Za bouřky se dostatečně vyřádí blesky na zdejších skalách, a na podzim hrají zdejší lesy všemi barvami babího léta. Střední Povltaví je vskutku krásné místo, které stojí za to navštívit. :-)))
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni