Podzemí ve Světlé nad Sázavou

Podzemí ve Světlé nad Sázavou

První zmínky o podzemí ve Světlé nad Sázavou se objevují teprve v roce 1788. Není proto přesně znám ani vznik ani účel budování podzemí. Můžeme se pouze domnívat, že chodby byly raženy z důvodů uskladnění potravin a část pravděpodobně vznikla jako průzkumné štoly při pokusech o těžbu rud. Po zajištění a vyčištění podzemí bylo veřejnosti zpřístupněno téměř 200 metrů podzemních chodeb.

PROHLÍDKA PODZEMÍ: Mimo seznou tj. září - červen: každé úterý ve 13:00 hodin, v sezoně tj. červenec - srpen: úterý až pátek 10:00 a 13:00 hodin, sobota: 9:00, 11:00 a 13:00 hodin. Maximální počet osob ve skupině je 15. Vstupenky zájemci mohou zakoupit v turistickém informačním centru na Náměstí Trčků z Lípy 16.

VSTUPNÉ: dospělí: 20,- Kč děti do 6 let: 10,- Kč

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Světlá nad Sázavou. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.kyticesvetla.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 1000
1 2 3 4 5
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • Byli jsme i s rodiči na prohlídce podzemí prohlídka byla zajímavá a tajuplná za každým zakoutím si mohl člověk představovat co chtěl bylo to velmi zajímavé a ráda bych se ttam zpátky vrátila.
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni