Černý rybník

Černý rybník

Černý rybník je vodní plocha uprostřed lesů mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem. U rybníka je travnatá pláž a chatová osada. Rybník leží v nadmořské výšce cca 640 metrů a voda je zde tedy i v létě poměrně chladná a čistá. Nevýhodou klidného a romantického prostředí je chybějící jakákoliv vybavenost.

Oblast Černého rybníka se řadí k řadě dalších rekreačních míst Jihlaváků. Rozsáhlý rybník leží mezi Větrným Jeníkovem a Smrčnou. Je obklopen lesy, které svým odrazem barví hladinu do černa. Kolem prochází ZTZ a cyklotrasa 5215, stojí zde řada soukromých chat. V létě možnost koupání Dostupné pěšky, horské kolo Přírodní rezervace Černý rybník se nachází zhruba 1 km od Klínů při silnici na Fláje. Slouží k ochraně vrchovištního rašeliniště rozvodnicového typu s jeho typickou florou (vřes, vlochyně, borůvky, brusinky, šicha černá, koprník štětinolistý, klikva bahenní), faunou (tokaniště i hnízdiště tetřívka, ještěrka živorodá, zmije, kriticky ohrožená čírka obecná). Přístup je možný po turistické trase, která prochází okrajem rezervace. Do jejího nitra je přístup značně obtížný. Dostupné pouze pěšky celý rok

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Větrný Jeníkov. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.khsjih.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • V rybníku jsou mrtvé ryby, kvete, je zelený.
    Anonym
  • Když není zrovna vypuštěný, je tu krásné koupání. Čistá voda, klid. Není obležen turisty. Lidé si přijdou zaplavat a zase odcházejí.
    Anonym
  • vcelku cista voda, ale hodne zarostle ruznyma rostlinama na brehu i na hladine (cervenec2013)
    Anonym
Celkem záznamů: 6
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni