Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou stojí na místě původního gotického hradu ze 13.století. Za vrchnosti Jana Malovce v letech 1580-1583 došlo k přestavbě gotického hradu na renesančí zámek. Současná podoba nádvoří a paláce vychází z původních dispozic, k hradbám byly navenek přistavěny prostorné místnosti a vystavěny dvě patra arkád. Jedno patro arkád bylo zazděno za vlastnictví Geymüllerů. V letech 1839 - 1842 byla v jednom z křídel zámku zřízena dílna na kamplování vlny, v letech 1946-1998 sloužil zámek jako dětská ozdravovna a od roku 1998 je zámek ve správě Uměleckoprůmyslového muzea Praha. Je zde možné navštívit expozici uměleckého kovářství, kde se v několika sálech můžete seznámit s tvorbou minulou i současnou. V každém sále je také umístěn interaktivní program, který každému umožňuje vyzkoušet si mechanismy zámků a klepadel, i uvést do pohybu kovaného draka. Další část expozice tvoří hračky ze sbírek UPM, ve výstavních prostorách UPM můžete zhlédnout výstavu Minulost a budoucnost o historii zámku a města Kamenice nad Lipou, v podzemí zámku vystavuje sklářská výtvarnice a sochařka Alena Matějková monumentální objekt Cesta. Jeho pojetím blízkým archaické architektuře se přiblížila atmosféře dávných rituálů, keltskému směřování ke zdroji života — světlu. V jižním křídle zámku sídlí Městské muzeum Kamenice nad Lipou.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Kamenice nad Lipou. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.kamenicenl.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (3)

  • Expozice nás příliš nenadchly, ale park a zámek stojí určitě za zhlédnutí...
    Anonym
  • zámek je skvěle opraven a jeho expozic ejsou zajímavé.rnJirka
    Anonym
  • V Kamenici jsme prožili jeden z nádherných víkendů... mimo jiné jsme samozřejmě navštívili i zámek. Samozřejmě, že nás nejdříve zarazilo, že jsme nenarazili na klasickou představu expozice zámku, ale jakmile jsme se trochu rozkoukali byli jsme nadšení. Na své si přijdou skutečně všichni. Je to vlastně mnoho různých expozic, které vás nejen zaujmou ale také provedou zajímavými prostory zámku. Mě osobně po dušičce pohladila výstava hraček, poeticky naladila výstava fotografií a velmi zaujala zajímavá posmoderní instalace... výstavy se stále ...
Celkem záznamů: 5
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
Dárkové poukazy