Stezka po stavebních slozích

Všechny kategorie > Krajina > Naučné stezky

Stezka po stavebních slozích

Královské město Pelhřimov oplývá mnoha zajímavými stavbami rozličných stavebních slohů, proto zde byla vytvořena naučná Stezka po stavebních slozích. Díky ní se můžete seznámit s mnoha zajímavými stavbami i jednotlivými prvky stavebních slohů. Stezka označená tabulkami provází po dvou okruzích: vnitřním městem a předměstím.

Nejzajímavějšími stavbami jsou bezesporu kaple Panny Marie Sedmibolestné, která je v čistém barokním slohu a Drechselova vila, která byla projektována architektem Pavlem Janákem a je ve slohu kubistickém. Tyto dvě stavby leží na vnějším okruhu, ale mnoho zajímavých staveb leží i na vnitřním okruhu, kde můžete navštívit měšťanské domy, kostel sv. Bartoloměje či zámek pánů z Říčan. Mezi měšťanskými domy s barokními štíty, které lemují Masarykovo náměstí, byl tzv. Fárův dům přestaven rovněž architektem Janákem do kubistického stylu. Výchozím místem pro stezku je Turistické informační centrum, které vám poskytne i průvodní informační materiály či průvodcovské služby.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Pelhřimov. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.pelhrimovsko.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 14
1 2
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

  • Nejhezčí z celého města je právě jeho historické náměstí :-) a další fajnová zajímavost je muzeum kuriozit v jedné z městských bran.
    Anonym
  • Městská památková rezervace v Pelhřimově, po níž vás provede Stezka po stavebních slozích, slaví letos 40. let od svého vzniku. Je unikátním souborem zástupců všěech významných staveních slohů.
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni