Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Skanzen Velkomoravského opevněné sídliště středního Pomoraví. Archeologický skanzen v Modré se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení, v těsném sousedství Velehradu, 7 km od Uherského Hradiště. Představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9.století). Je tvořen stavbami jejichž do země zahloubené části mají předlohy ve skutečných archeologických objektech. Nadzemní hmota staveb má charakter hypotetických rekonstrukcí, které však vznikly na podkladě konkrétních nálezů.

Otevírací doba
1.5. - 31.10 Po až Ne 9.00-17.00
1.11. - 30.4. Út až Ne 9.00 - 16.00 (dle zájmu veřejnosti)
mimo otevírací dobu na objednání

Vstupné
Základní 50,- Kč
Zlevněné 20,- Kč
Rodinné 100,- Kč
Vstupné zdarma: děti do 3 let, držitelé průkazu ZTP/P včetně doprovodu, důchodci nad 70 let

Vysvětlivky ke vstupnému: Zlevněné: děti od 3 do 15 let (držitelé karet ISIC, ITIC), učitelé (dva na 15 dětí), důchodci do 17 let Rodinné: pro rodiče a 1 až 3 děti do 15 let Základní: ostatní návštěvníci skanzenu Změna cen na další pořádané akce vyhrazena. V celém areálu platí zákaz kouření.

Zajímavé odkazy:
www.archeoskanzen.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

 • Stojí za návštěvu, ovšem informace na tomto webu jsou příliš zastaralé.
  Anonym
 • Skanzen hodnotme za zajímavé místo,ale restauraci v Hotelu Skanzen nemůžeme v žádném případě doporučit.Obsluha velmi neochotná,vše trvalo přliš dlouho.Než si nás obsluha všimla 15min.,nápoj za dalších 15min,polévka po 35min a dalš chod za 50min po objednání-podotýkám tzv.hotovka.Jídlo jsme museli vrátit ,protože se nedalo jíst. Žádná omluva,jen poznámka číšníka ,že kuchaři o tom ví,že se to nedalo jíst. Asi zkouší co zákazník vydrží.Jednoznačně nedoporučujeme.
  Anonym
 • pěkné místo, doporučuji. určitě se máte na co těšit
  Anonym
Celkem záznamů: 5
1 2

Zeptat se návštěvníků

 • Skansen na Modré je spíš lunaparkem než čímkoli jiným. Je dokonalou ukázkou toho jak lze rozházet více než 40 milionů z dotací. Technika a podoba staveb neodpovídají historickým reáliíim, palisáda zalitá do betonu, spoje pomocí šroubů a další kvanta histo24. 04. 2008
  bilyma
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni