DISTILLERY LAND - RUDOLF JELÍNEK, a. s.

Všechny kategorie > Historie a umění > Technické památky

DISTILLERY LAND - RUDOLF JELÍNEK, a. s.

Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. je významný český výrobce a exportér v oblasti alkoholických nápojů. Ctí tradici palírenství, jejíž počátky sahají do druhé poloviny 16. století. Tuto tradici a umění přeměny ovocných plodů v kvalitní destiláty chce dále přiblížit širší veřejnosti.

Cílem exkurzní trasy Distillery Land je seznámení široké veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí společnosti jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů. Vstupní branou do Distillery Landu je prodejna R.JELÍNEK. Exkurze začíná v kinosále a její začátek patří krátkému filmu o vývoji palírenství na Valašsku. Dále se pokračuje přes moderní pěstitelskou pálenici, kde je návštěvníkům popsán proces výroby slivovice. Další zastávkou je expozice whisky, jejíž prostory navozují atmosféru lodi, která tento drahocenný mok dříve převážela přes oceán. Prostory egalizace s obřími dřevěnými káděmi jsou prostoupeny charakteristickou vůni. V těchto místech probíhá proces dlouhodobého zrání destilátů ve velkých dubových kádích a v nerezových tancích. Jedinečností tohoto místa je tzv. slivovicopád. V závěrečné fázi exkurze procházejí návštěvníci kolem provozu stáčírny. Kromě samotných ukázek pálení slivovice tu je také malé muzeum palírenství. Zde se dozvíte zajímavosti o staletém vývoji ovocnářství a výrobě pálenek na Vizovicku. Tečkou za exkurzí v Distillery Landu je ochutnávka výrobků společnosti.

V nabídce jsou 3 varianty exkurzí: standardní (60min), rozšířená (75 min) a odborná (120 min) a je nutné se předem objednat.

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Vizovice a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
www.rjelinek.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni