Zrúcanina hradu Makovica - Zborovský hrad

Všechny kategorie > Krajina > Zříceniny

Zrúcanina hradu Makovica - Zborovský hrad

Zřícenina strážního hradu, který se nazývá též Zborovský hrad podle stejnojmenné obce. Byl postaven na přelomu 13. a 14. Patřil mnoha majitelům a v r. 1601 ho koupili Rákocziové. Po potlačení stavovských povstání byl r. 1684 zbourán císařskými vojáky a od té doby pustnul. Ještě za první světové války jeho zkázu dokonaly boje mezi ruskou a rakousko-uherskou armádou. Dodnes se dochovaly zdi opevnění se střílnami, nárožním kvádrováním a místy i s renesanční omítkou. Je volně přístupný.

www.zborov.sk
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

  • nadhera......az na tu plechovu strechu.. heh
    Anonym
  • Bol som tu ako siedmak a dodnes si to pamätám ako parádny výlet... Vzrušujúci bol hlavne záver - pochod cez cigánsku osadu ( chatrče na rozpadnutie ale vo vnútri nová veža, satelit na streche, veľká telka ... :D) V každom prípade radím obíjsť naďaleko, miestni domorodci neboli z nás 2x nadšený a taktiež si radi trénujú mušku hodom kameňmi :Drn
  • Tato zrucanina hradu ma velmi prekvapila svojou rozlohou a impozantnostou. Vyhlady poskytnute z niektorych miest su dych vyrazajuce a celkovo vylet na hrad Zborov je velmi prijemny a odporucal by som kazdemu turistovi nachadzajucemu sa v okoli Bardejova.
    Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni