NS Prokopské údolí - Butovickým hradištěm

Všechny kategorie > Krajina > Naučné stezky

NS Prokopské údolí - Butovickým hradištěm

Naučná stezka v délce cca 2 km začíná ve Starých Butovicích na konci ulice Pod Vavřincem. Odtud vede po lesní pěšině kolem starého lomu až k místu, kde se tato cesta setkává se žlutou turistickou značkou a dále po ní po severním, západním a jižním okraji plošiny dávného Butovického hradiště. Její konec je na vyhlídce na Dalejský háj. Žlutá turistická stezka pokračuje dolů do údolí, kde se setkává s naučnou stezkou Údolím Dalejského potoka. na trase najdete 6 informačních zastávek, které přibližují zdejší historii a přírodu (geologii, paleontologii, botaniku a zoologii).


Jednoduchou dostupnost turistiských cílů v okolí Vám zajistí Europcar - autopůjčovna Praha, kde si jistě vyberete auto právě pro Vás.


Zajímavé odkazy:
www.stezky.info
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

  • Krásné místo kde je na co koukat, bohužel je to tu čím dál tím více zalidněné.

Zeptat se návštěvníků

  • Zaujaly mě Vaše fotografie Hemrových skal - snažila jsem se ohodnotit pěti hvězdičkami jako výborné a asi jsem udělala opak, objevila se známka 5, což jsem netušila a moc se omlouvám.
    Ráda bych se k Hemrovým skalám ještě jednou podívala podívala, ale od27. 04. 2008
    Jana Haasová
  • V každém případě je doporučeno si předem zkontrolovat aktuální informace o vstupu do chráněné krajinné oblasti wordle game a případných omezeních nebo uzavírkách cest v oblasti Hemrových skal.25. 02. 2023
    Anonym
  • Dobrý den, známka 5 odpovídá pěti hvězdičkám a je tedy nejlepší. Brzy se na webu objeví vysvětlivky k hodnocení. K Hemrovým skalám se dostanete nejblíže linkou č. 120 z autobusového nádraží Na Knížecí (trasa metra B, stanice Anděl) až na konečnou do zastá29. 04. 2008
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni