Žižkovská věž

Žižkovská věž

Žižkovská televizní věž je se svými 216 metry nejvyšší pražskou věží a zároveň rozhlednou. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 93 metrů, 27 metrů pod ní pak mohou návštěvníci ochutnat speciality místní restaurace a pokochat se unikátním výhledem. Věž byla postavena mezi lety 1985-1992 podle návrhu architektů Václava Aulického, Jiřího Kozáka a Alexe Béma a především technicky se jedná o unikátní dílo. Výkyvy věže jsou eliminovány speciálním kyvadlovým tlumičem. Zajímavou ozdobou jsou také sochy batolat od Davida Černého, které byly na tubusy věže instalovány v roce 2000.


Pokud nestíháte navštívit všechny turistické cíle v okolí, Europcar - autopůjčovna Praha Vám pomůže tento problém vyřešit.


Zajímavé odkazy:
www.tower.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (5)

 • Velice pěkná rozhledna!
 • Výborný výhled i restaurace, buhužel s výškou rostou i ceny, takže to není na oběd o 6 chodech. Ale kávu mají dobrou :)
 • Je již trošičku ve vnitř omšelá, nicméně je z ní jedinečný výhled na Prahu. Naprosto luxusně vidíte snad vše! Jen to vstupné je trochu přehnané (150,- Kč).rnV restaraci je příjemná obsluha, výborná káva i paličinky :-)
  Anonym
Celkem záznamů: 6
1 2

Zeptat se návštěvníků

 • Navštívil jsem se synem tuto věž a jsem velmi zklamán. To, že byla restaurace zavřená ( prý ji otevřou v červnu 2012 ) umím pochopit. Ale dát za jízdu 120 Kč za dospělého a 60 Kč za dítě pouze na vyhlídku, kde jsou špinavá okna a staveniště? Jeden vyhlídk27. 04. 2012
  Anonym
 • Dotaz: Kdy bude zpřístupněna restaurace, kavárna na věži.
  Děkuji. Černá 3. 03. 2011
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
velikonoce-wellness-pobyt