Státní hrad a zámek Český Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Zámek se tyčí na skalnatém ostrohu nad Českým Krumlovem, z jedné strany obtékán Vltavou a z druhé potokem Polečnicí. Společně s kostelem sv. Víta tvoří dominantu města. Hrad byl založen v první polovině 13. století pány z Krumlova. Po vymření majitelů zdědili hrad Rožmberkové, kteří v něm sídlili až do počátku 17. století. Za Rožmberků hrad získal honosnou podobu renesančního monumentálního zámku. Na začátku 18. století podstoupil přestavbu zámecký areál. V druhé polovině ztratil zámek hlavní roli rodového sídla. Zámek a jeho areál patří mezi největší v Evropě. U zámku se nachází medvědí příkop. Byl součástí původního gotického opevnění a měl hlavně obranou funkci. Dnešní podobu získal příkop v 18. století. Historie chovu medvědů zde sahá až do 16. století. V letech 1995-9 proběhla kompletní rekonstrukce medvědích výběhů. Po rekonstrukci se sem nastěhovaly dva medvědí páry.

Pokud chcete strávit dovolenou v Českém Krumlově, podívejte se na nabídku vhodných penzionů.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Český Krumlov na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.ckrumlov.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Celkem záznamů: 15
1 2
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (19)

  • Řekla bych, že návaly turistů jako na Hluboké, jen je tu více prostoru pro jejich rozptyl, takže v sezóně se nemusíte bát, že by Vás tam někdo umačkal. Interiéry jako všude jinde, projděte se zahradou, možná se Vám poštěští jako nám a shlédnete i vtipné divadelní představení Mrazík.
  • interiéry zámku jsou nádherné, prohlídka každopádně stojí za to. Park je také krásný, velice pečlivě udržovaný, kaskádová fontána stojí za zhlédnutí. Medvěd v příkopu je sice atrakcí, ale je mi ho líto. Zámek doporučuji navštívit
  • 5 hvězdiček,nádhera Líba
    Anonym
Celkem záznamů: 13
1 2 3 4 5

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni