Rozhledna Klucanina

Rozhledna Klucanina

Východně nad Tišnovem se zvedá vrchol Klucanina ( 402 m.n.m.) a na něm stojí stejnojmenná rozhledna Klucanina. Rozhledna je 29 m vysoká betonová stavba a má tři vyhlídkové plošiny, nejvyšší je ve výšce 24,5 m. Rozhledna je volně přístupná veřejnosti a je z ní krásný kruhový výhled a to na dole se rozkládající město Tišnov, na vrch Květnice a na vrchy Bukovec a Babí lom.

Z Tišnova vede k rozhledně modrá a žlutá turistická značka. Výchozí bod modré značky je na náměstí v Tišnově a žluté u hřbitova. Pokud se vydáme autem pojedeme po silnici vedoucí k obci Bukovec a k rozhledně nás dovedou informační cedule.

Původně na místě dnešní rozhledny stávala 30 m vysoká dřevěná rozhledna, jež byla postavena v roce 1934. Tato rozhledna byla za protektorátu odstraněna a zbyla jen podezdívka. V roce 2001 vzniklo občanské sdružení Rozhled na Tišnov s cílem obnovit věž. 10. 8. 2002 byla zahájena stavba a 11.10. 2003 byla rozhledna slavnostně otevřena.  

Rozhledna Klucanina je volně přístupná veřejnosti.

Ubytování pro turisty, kteří se chtějí zdržet na více dní, nabízí nejeden bízký penzion Brněnsko.

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Tišnov a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
rozhlednatisnov.unas.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

  • Skvělá rozhledna pro klaustrofobiky... a to není ironie ! nMálokterá rozhledná je pro mě jako postižence touto fobií přístupná, ale tahle je prostě úžasná. Otevřená, skvěle architektonicky řešená, zajímavá a s nádherným výhledem... co chtít víc :-D
    Anonym
  • Pár rozhleden už jsem navštívil, ale tato mě utvěla v paměti :-) Je zajímavá, jak architektonicky tak i nápadem "darovacích cihliček". Byl jsem na ní jen jednou, ale na ni koukám skoro každý den, když projíždím vlakem přes Tišnov. Rád bych se opět na ni podíval. Je zde krásný výhled.
    Anonym
  • Je to tu úplně skvělé byl jsem tu už několikrát.Bydlíme kousek odsud,každému bych toto místo určitě doporučil.:-)
    Anonym
Celkem záznamů: 9
1 2 3
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni